1. ročník cyklovýletu Ľe toure de la Karlschtein

Zvyk je železná košile. Být v pohybu a mít aktivně strávený víkend je u sportovců jakousi tradicí, a pokud se hokej zrovna nehraje, ni hráč ni rodič vydrží doma bez toho aniž by hýbal končetinami. I proto ti nej(aktivnější), nej(lepší), nej(pohyblivější) a nej(odvážnější) rodiče a jejich dítek hráčů vyrazilo na kole podél Vltavy ke Karlštejnu tuto neděli ráno 20. října 2019 s podzimní přírodou vůkol.

Celá akce byla zcela v dobrovolné a nadšené rovině coby součást výletu vysokoškolských studentů Filosofické fakulty UK Praha. Jak na poli se dvěma brankami, tak i na kolech pozemní hokejisté ukázali sportovního ducha a šlapali jsme do pedálů intenzivně a cílevědomě. Mnohé hnala kupředu představa cesty vlakem zpátky domů, jiné zas představa dobrého jídla v Restauraci Eliška, kde jsme naši dvouapůlhodinovou vyjížďku zakončili vskutku chutnou krmí, pitím i zmrzlinovým pohárem.

Bylo sice pod mrakem, ale už na nádraží se mlha rozpouštěla a slunce se začínalo drát zpoza mraky ven. Jen pan průvodčí byl zachmuřen, ančto 4 minuty zpoždění je nepříjemná patálie a tak jsme „DOSLOVA“ naházeli kola do vozu a pak celou jednu stanici je rovnali. Jinak bychom část výletníků nechali na peróně, což by bylo vskutku nemilé. Ba vystoupit Hrazdírovi stihli jen tak tak…

Nerudný průvodčí byl však pravým opakem pokladní, která nám prodávala jízdenky, neboť byla velmi ochotná a drážních zákoutí dobře znalá, a na otázku“ „Kam až jedete?“ prodala na odpověď: „Až do Letňan,“ lístek i do metra!

Spokojenivše uondáni výletem poklidně jsme spočinuli doma na kanapi. Sportu zdar a nedělnímu výletu zvlášť.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..