Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie

Zprávy klubu z Twitteru

Olympiáda cestou kolem světa

V sobotu 2.června 2012 od 10 hodin uspořádala městská část Prahy 19 v centrálním parku ve Kbelích celodenní sportovní program pro děti, soutěže, zábavu i vzdělání, prodejní stánky, pouťové atrakce, občerstvení a hodně prima zábavy s OS Prima den, místními sportovními kluby a kbelskými mateřskými centry. Náš oddíl pozemního hokeje Sokola Kbely se této akce zúčastnil mezi dalšími patnácti disciplínami, které děti po registraci prošli a u každého dostali razítko.

Po získání patnácti razítek obdrželi medaili a sladkost. Měly jsme vyhraženou část parku, kde jsme postavili stan. Před stanem jsme na stole prezentovali úspěchy našeho oddílu. Na travnatém povrchu jsme vytvořili slalomovou dráhu a malou branku na střelbu. Ukazovali jsme dětem jak se drží hokejka a zkoušeli si různá cvičení. Po absolvování ukázek hokeje děti dostali sladkost a náborový letáček, kde se mohou v případě zájmu hlásit k další sportovní činnosti. Od 10 do 16 hodin za slunečného počasí nám prošlo rukama zhruba 500 dětí. Při vstupu v 11 hodin před diváky se představili v dresech naše dorostenky s brankařkou ve výstroji a v 30 minutovém rozhovoru jsme prezentovali pozemní hokej.

To samé proběhlo odpoledne ve 14.15 hodin s našimi nejmenšími dětmi. Bylo to náročné, muži, kteří ráno vše připravili odešli odpoledne sehrát úspěšně mistrovské utkání s Pragovkou, aby se po zápase opět vrátili pomoc s organizací. Do celé akce se zapojilo zhruba 20 pozemkářů, naše děvčata, trenéři, rodiče a nejmenší adepti tohoto sportu. Všem patří dík za prezentování pozemního hokeje a pěkný den dětí ve Kbelích.

Blok s pozemním hokejem moderoval předseda oddílu Jiří Kačmařík a čtyři hráčky z týmu mladších dorostenek v oddílových dresech. Ukazovaly jak se drží hokejka, jak se přihrává a odpovídaly na zvídavé otázky moderátorů a dětí, které si chodily vyzkoušet pozemní hokej na vlastní kůži; zejména slalom a střelbu.K vidění byla i kompletní brankářská výstroj. 

Dívky před pozemním hokejem dělaly různé sporty, jako je například Taekwondo, gymnastika, nebo od všeho trochu, ale nakonec zakotvily u pozemního hokeje. Děti chodily ke stánku nejen ze zvědavosti nebo jen proto, aby dostaly razítko, ale pokud hokej zaujal, ptaly se na další podrobnosti, kde se ve Kbelích hraje, v kolik a co je k němu všechno potřeba. Účast pozemního hokeje přinesla nejen naší propagaci v podvědomí vřejnosti, ale i prozření, že takovýto sport u nás také existuje.

Více obrázků na: Rajčeti nebo na stránkách Městské části Praha Kbely

Martina Machová a Jiří Kačmařík (Dušan Hrazdíra)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00