Víme první!!!! Tajný recept odhalen

Na časté podněty a pozitivní ohlasy fanoušků a fanynek, kteří ještě s mastnou pusou žádali o prozrazení receptu na pamlsek, který voněl a voněl až se sliny sbíhaly, jej naši investigativní journalisté získali a dávají ho k dispozici našim čtenářům.
Úvodem je potřeba informovat, že množství koření a ingrediencí se dává přiměřeně.


Hroudu mletého masa smícháme s hlavičkou rozdrceného česneku, s majoránkou, pálivou paprikou a čilli kořením, trochu pepře, sůl, ale ne moc, protože slanina, která je v jídle také, je slaná dost. Smícháme se třemi vajíčky a necháme uležet v lednici.


Na mřížku plátků slaniny položíme sýr. Eidam. Třeba.


Na sýr rozetřeme připravené mleté maso, posypeme lístky baby špenátu, a nešetřil bych. Zato s jemně nakrájenou cibulkou ano. Tu posypu tak akorát.


Přichází na řadu tajná ingredience, na jemno nakrájený Brusnický bok. Je to neobyčejný pamlsek, něco mezi slaninou a špekem. V troubě se pak vyškvaří a vsákne do mletého masa. 


Poté to celé zabalíme do tvaru U a spolu s alobalem nacpeme do hřbetu.


Na vrh lze dát ještě sýr, když se vyklopí je pak na spodu. V troubě pak pečeme na 200 stupňů cca 45 minut nebo přiměřeně.


Když dobrotu vyklopíme na plech, je slanina na povrchu vláčná a proto to ještě vrazím do trouby a zapnu větrák. Slanina se víc stáhne, zpevní korpus a zakřupe.

Nakonec baštu podáváme s láskou a úsměvem. 

Tento článek vznikl proto, že skončila hokejová sezóna a začíná ta okurková.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..