Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie
Zprávy klubu z Twitteru

Velká cena Prahy přípravek

Velká cena Prahy čekala dva kbelské týmy přípravky na Hostivařském hřišti za zataženého sobotního dne. Po hektickém přesunu do Hostivaře, kdy jsme zjistili už při srazu ve Kbelích, že turnaj začíná o hodinu dříve, než jsme předpokládali, jsme naskočili do zápasů bez rozcvičení a taktické přípravy. Za účasti 11 družstev si naše družstva nevedla vůbec špatně. Ve výsledku třetí a deváté místo. Nejužitečnějšími hráči byli vyhlášeni Honza Ambrož a Karolína Rebcová.

Jak vypadala cesta kbelského áčka za bronzovou medailí?

Skupina nebyla vůbec jednoduchá – Hostivař A chlapci, Slavia A holky, President, Bohemians, Praga A. Áčko odehrálo další turnaj bez brankáře, v pěti hráči v poli. Trenér Tomáš Vohnický měl v týmu šestici kluků – Tonda Lupač, Honza Růžek, Tomáš “Mejdlo” Mejsnar, Honza “Vohňa” Ambrož, Viktor Felt, Viktor Boháč a Matěj Pavlík. Ve skupinových zápasech kluci nepoznali přemožitele, když vyhráli nad Pragou, Bohemians a Presidentem a remizovali se Slavii a Hostivaří po velice vyrovnaných výkonech.. V základní skupině se tedy kluci umístili na druhém místě, za první Hostivaří. Do zápasu o 3. a 4. místo nastoupili proti Pragovce B, kterou nakonec porazili 3:0..

Co k tomu dodat? Velice vyrovnané výkony napříč celým turnajem. Až na malé chybičky hraje “áčko” velice dobře, dodržuje taktické pokyny a věci z tréninků úspěšně převádí do zápasů. Občas by to ale chtělo více použít hokejovou chytrost, kterou všichni mají a od začátku zápasů makat na 100% 🙂 rozhodně ale můžeme být spokojení, třetí turnaj kbelského “áčka” a pokaždé na bedně. Dvakrát třetí, jednou druz.. Jen tak dále!

Béčko ve skupině prohrálo všechny zápasy. Nejhratelnějšího soupeře Slavii B jsme dostali hned na začátek ještě v době, kdy se nestihla převléknout Beáta do brankářského a nedokázali jsme si poradit se změnou rozestavení pro 5 hráčů v poli. Soupeř našeho chaosu v rozestavení dokázal využít a prohráli jsme 1:2. Ostatní soupeři (holky z Hostivaře, Pragy a Slavia C) byli nad naše síly. Poslední místo ve skupině nás poslalo do boje o 9.místo celkově, ve kterém jsme zvítězili nad Pragou A. V základní hrací době byl stav 2:2, na nájezdy jsme vyhráli, když vítězný nájezd proměnil Ríša Hrazdíra.

Náš B tým provází spoustu zmatků v systému hry. Někdy se zapomínáme při bránění a chybí nám větší chuť od dětí se zapojit do kombinace. Někteří pořád čekají, že se někde objeví spoluhráč, který za ně vše vyřeší. Trochu nás mrzí, že se opět musíme vracet k věcem, které by měly být jasné už z benjamínkovských let a které za ta léta byly dětem vysvětleny hodněkrát. Například postavení bránícícho hráče při rozehrávce soupeře. Podobné turnaje nám samozřejmě pomáhají vidět, kam směřovat naše tréninky.

Na druhou stranu je jasné, že náš B tým je tvořen ještě hráči nižší věkové kategorie a hráči, kteří si na hokej na velkém hřišti teprve zvykají. Všechno chce čas. Za turnaj musíme pochválit Janu Hartmanovou, na které je sice vidět nezkušenost s velkým hřištěm, ale tentokrát nevypustila jediný souboj. Koneckonců byla odměněna dalším gólem.

Další turnaj nás čeká hned tento víkend v Mnichovicích

Tomáš/Petr/Honza

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2018
je nutno zaplatit členské příspěvky za první pololetí 2018 do konce března a na druhé pololetí 2018 do konce září (roční příspěvky: Děti do 15 let 1.500.-, všichni ostatní nad 15 let včetně dospělých 2.000.-Kč) možno i na celý rok – nutno připočítat  150.- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Zdravotní formulář anamnézy:

Pokud jdete na zdravotné sportovní prohlídku poprvé, prosím vyplntě následující zdravotni-dotaznik
Sportovní prohlídky probíhají v SportMed Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7-Holešovice 

Pražský svaz pozemního hokeje

Letní soustředění 2018

V letošním roce se uskuteční letní oddílové sportovní soustředění formou příměstského tábora ve dnech 20. – 26. srpna 2018 na hřišti pro pozemní hokej sportovního areálu ve Kbelích. Více informací u oddílových trenérů nebo na tel. 776185390.
Přihlášky budou rozdány na tréninku nebo ji lze stáhnout:
Přihláška pro člena oddílu pozemního hokeje Sokol Kbely
Přihláška pro nečlena oddílu Sokol Kbely
Posudek o zdravotní způsobilosti
Prohlášení o bezinfekčnosti

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2018
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:10 – 18:45

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:10 – 18:45

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek:
Mladší a starší žáci – 17:10 – 18:45

Baterie základních posilovacích a protahovacích cviků!