Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.

Fotogalerie – RAJČE
rajce
Zprávy klubu z Twitteru

Mladší žákyně odehrály dva vítězné zápasy

V neděli se na Zeleném pruhu odehrály další dvě kola Pražského přeboru mladších žákyň. Tentokrát nás čekaly Slávistky a Bohemačky, tedy Vršovické soupeřky, oba těžké zápasy.

Snažili jsme se hrát koncentrovaně a zodpovědně, a snad to i vyšlo. Duel se Slávií měl „grády“. Hrál se ve vysokém tempu, byl technický, bez přerušení a bez faulů. Divákům se musel líbit. Postupně jsme si vytvořili dvoubrankové vedení, ale trpělivost soupeře přineslo vyrovnání. Denisa v brance se překonávala a tým v mnoha chvílích výrazně podržela. Nakonec holky v závěru strhly vedení na naši stranu a odnesly si po brankách Aničky, Jolanky a Lindy vítězství 3:2.

Druhý zápas proti Bohemians byl rovněž napínavý i líbivý. Ze strany Bohemky se hrálo hodně takticky, až opatrně se mi zdálo, ale na tempu to nic neubralo, naopak, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a naše propady svou rychlostí hasila Anička, která čistě sbírala protiútoky a dokázala zpátky rozehrát a založit pro změnu náš protiútok. První poločas skončil vedením 1:0. Až sedm minut před koncem Bohemians vyrovnala na 1:1, tempo hry se zvýšilo a my jsme v závěru ještě přidali dva góly. Juchů!

Doma jsem našel ve fotoaparátu nevídané množství fotografií…