Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie
Zprávy klubu z Twitteru

Mladší žákyně na zlato nedosáhly

O náročném víkendu 27. – 28. ledna 2018 se prakticky rozhodlo o prvních dvou místech Pražského přeboru mladších žákyň. Abychom získali zlato, museli bychom matematicky porazit Mnichovice o 6 branek a neztratit ani bod. Ač jsme byli na dobré cestě, nakonec to nedopadlo.

Nejprve jsme se utkali s Pragou. Upřímně jsem rád, že jsme s nimi hráli naposledy. Od prvního zápasu v prosinci šly pragovácké hráčky rapidně výkonnostně nahoru a vzhledem k tomu, že hrají o šesti v poli s vynikajícím posledním bekem, je velice obtížné se dostat do kruhu, a pokud se tak stane, i vystřelit. Nám se to podařilo mnohokrát, ale kupodivu jsme využili pouze jednu střelu do branky. Pokud bych nakázal: „trefte tyč“, budou mít holky problém, ale Lucce se to podařilo z půl metru hned dvakrát a to se jen tak nevidí. Vítězství 1:0 nám dávalo stále naději.

V zápase o vše jsme s Mnichovicemi vyhráli poločas 2:0. Celkem se nám dařilo, myslím, že před námi měl soupeř i respekt, což mu svazovalo ruce, ale pan Vodenka promazal svému kombajnu motory, a druhý poločas nám tyhle „selky“ zatápěly pod kotlem. Byl bych velice nerad, abych kohokoli svým výrazem urazil, ale Mnichovický tým oproti ostatním soupeřům, včetně nás, je silově, technicky i herně lepší. Jolanka se vejde do obránkyně z Mnichovic třikrát, a to si ještě může vybrat, jestli do té, co hraje v levo nebo do té, co stojí v pravo. Jejich útok Eliška mi připomíná rychlý torpédoborec, který, bez ohledu na počasí a stav moře, projede vlnami a jakmile se dostane do kruhu okamžitě, torpéduje branku, a buď protrhne síť, nebo jí pomůže spoluhráč. (A nebo ji netrefí, to nás mnohokrát zachránilo.)

Asi bychom je porazili, i o těch šest branek, ale pouze tehdy, pokud bychom spolu trénovali a hráli déle a ne jen přes zimní období (holky hrají venku ve dvou týmech spolu s kluky), a mohli se lépe sehrát na tréninku na velkém hřišti a ne v relativně malé tělocvičně. Takhle jen zbývá sportovně přiznat, že Mnichovice jsou momentálně první a zlato si zaslouží. Prohráli jsme 3:2.

V neděli jsme mohli vyzkoušet novou posilu v bráně Nikolu. Vždy hrála Denisa první půlku a Nikča druhou a v prvním duelu s Bohemians nás hodně podržela, kdy chytila několik nebezpečných střel. Nicméně jsme nakonec remizovali 2:2. Mám podezření, že si na nás děvčata z Bohemky věří, a nemají z nás takový respekt, jako proti ostatním týmům, protože když je vídám v zápasech proti jiným soupeřům, nikdy nehrají tak, jako proti nám. Trápily nás rychlými nebezpečnými protiútoky o sto šest a tu remízu si vybojovaly.

V posledním zápase se proti nám postavila Hostivař. Souboje s tímto týmem se mi líbí. Dívky z Hostivaře jsou takticky disciplinované, technicky zdatné a bojovné. Je hodně těžké dát Hostivaři branku a dost jsme si vylámali zuby nejen na obraně, ale i na brankářce, která nám nedávala čas vystřelit. Naštěstí se nám to podařilo a odnesli jsme si výhru 2:0. Nikola si odnesla svou první nulu. A já musím splnit slib, co jsem dal týmu za výhru.

 

Tabulka U12 mladší žákyně:
1. Mnichovice 18 15 2 1 70 : 15 47
  2. Kbely   18 12 3 3   40 : 23   39
3. Bohemians 18 6 4 8 37 : 36 22
4. Hostivař 18 6 4 8 28 : 39 22
5. Praga 18 3 5 10 21 : 42 14
6. Slavia 18 2 2 14 21 : 62 8

Během halové sezóny jsme kladly důraz na taktickou přípravu

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2018
je nutno zaplatit členské příspěvky za první pololetí 2018 do konce března a na druhé pololetí 2018 do konce září (roční příspěvky: Děti do 15 let 1.500.-, všichni ostatní nad 15 let včetně dospělých 2.000.-Kč) možno i na celý rok – nutno připočítat  150.- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Zdravotní formulář anamnézy:

Pokud jdete na zdravotné sportovní prohlídku poprvé, prosím vyplntě následující zdravotni-dotaznik
Sportovní prohlídky probíhají v SportMed Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7-Holešovice 

Pražský svaz pozemního hokeje

Rozpis venkovních tréninků

Od 3. září 2018
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00