Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie

Zprávy klubu z Twitteru

Mladší žákyně na zlato nedosáhly

O náročném víkendu 27. – 28. ledna 2018 se prakticky rozhodlo o prvních dvou místech Pražského přeboru mladších žákyň. Abychom získali zlato, museli bychom matematicky porazit Mnichovice o 6 branek a neztratit ani bod. Ač jsme byli na dobré cestě, nakonec to nedopadlo.

Nejprve jsme se utkali s Pragou. Upřímně jsem rád, že jsme s nimi hráli naposledy. Od prvního zápasu v prosinci šly pragovácké hráčky rapidně výkonnostně nahoru a vzhledem k tomu, že hrají o šesti v poli s vynikajícím posledním bekem, je velice obtížné se dostat do kruhu, a pokud se tak stane, i vystřelit. Nám se to podařilo mnohokrát, ale kupodivu jsme využili pouze jednu střelu do branky. Pokud bych nakázal: „trefte tyč“, budou mít holky problém, ale Lucce se to podařilo z půl metru hned dvakrát a to se jen tak nevidí. Vítězství 1:0 nám dávalo stále naději.

V zápase o vše jsme s Mnichovicemi vyhráli poločas 2:0. Celkem se nám dařilo, myslím, že před námi měl soupeř i respekt, což mu svazovalo ruce, ale pan Vodenka promazal svému kombajnu motory, a druhý poločas nám tyhle „selky“ zatápěly pod kotlem. Byl bych velice nerad, abych kohokoli svým výrazem urazil, ale Mnichovický tým oproti ostatním soupeřům, včetně nás, je silově, technicky i herně lepší. Jolanka se vejde do obránkyně z Mnichovic třikrát, a to si ještě může vybrat, jestli do té, co hraje v levo nebo do té, co stojí v pravo. Jejich útok Eliška mi připomíná rychlý torpédoborec, který, bez ohledu na počasí a stav moře, projede vlnami a jakmile se dostane do kruhu okamžitě, torpéduje branku, a buď protrhne síť, nebo jí pomůže spoluhráč. (A nebo ji netrefí, to nás mnohokrát zachránilo.)

Asi bychom je porazili, i o těch šest branek, ale pouze tehdy, pokud bychom spolu trénovali a hráli déle a ne jen přes zimní období (holky hrají venku ve dvou týmech spolu s kluky), a mohli se lépe sehrát na tréninku na velkém hřišti a ne v relativně malé tělocvičně. Takhle jen zbývá sportovně přiznat, že Mnichovice jsou momentálně první a zlato si zaslouží. Prohráli jsme 3:2.

V neděli jsme mohli vyzkoušet novou posilu v bráně Nikolu. Vždy hrála Denisa první půlku a Nikča druhou a v prvním duelu s Bohemians nás hodně podržela, kdy chytila několik nebezpečných střel. Nicméně jsme nakonec remizovali 2:2. Mám podezření, že si na nás děvčata z Bohemky věří, a nemají z nás takový respekt, jako proti ostatním týmům, protože když je vídám v zápasech proti jiným soupeřům, nikdy nehrají tak, jako proti nám. Trápily nás rychlými nebezpečnými protiútoky o sto šest a tu remízu si vybojovaly.

V posledním zápase se proti nám postavila Hostivař. Souboje s tímto týmem se mi líbí. Dívky z Hostivaře jsou takticky disciplinované, technicky zdatné a bojovné. Je hodně těžké dát Hostivaři branku a dost jsme si vylámali zuby nejen na obraně, ale i na brankářce, která nám nedávala čas vystřelit. Naštěstí se nám to podařilo a odnesli jsme si výhru 2:0. Nikola si odnesla svou první nulu. A já musím splnit slib, co jsem dal týmu za výhru.

 

Tabulka U12 mladší žákyně:
1. Mnichovice 18 15 2 1 70 : 15 47
  2. Kbely   18 12 3 3   40 : 23   39
3. Bohemians 18 6 4 8 37 : 36 22
4. Hostivař 18 6 4 8 28 : 39 22
5. Praga 18 3 5 10 21 : 42 14
6. Slavia 18 2 2 14 21 : 62 8

Během halové sezóny jsme kladly důraz na taktickou přípravu

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00