Starší žáci neudrželi s Bohemians vedení

V sobotu 19. 5. nastoupili starší žáci v Edenu proti týmu Bohemians. Oproti předchozím zápasům zápas koučovalo duo Rebec – Bárta, neboť Václav z pracovních důvodů nemohl. Po zranění nastoupila Petra Bártová a na hře týmu to bylo hodně znát. Předvedla skvělý výkon. První půli jsme hráli s Bohemians vyrovnanější partii, než ve druhé části zápasu. Soupeř měl více šancí, ty ale pochytal Radovan Maryška a ostatní předvedli bojový výkon. V první půli jsme drželi v zápase těsné vedení.  Nakonec jsme však prohráli s dobře hrajícím soupeřem 3:5 (3:2). Branky vstřelili Jonáš Lupač a Luboš Bína.

První polovinu zápasu jsme drželi se soupeřem krok, ale v druhé polovině jsme vedení neudrželi. Odpadli jsme jak fyzicky, tak i herně a soupeř nás chvílemi přehrával. Nutno říct, že hráči Bohemians zvýšili po poločase tempo a hráli lépe. Změnili jsme rozestavení, do té doby nevýrazného Jonáše Lupače jsme stáhli na střed obrany a podařilo se nám otupit tlak soupeře a vyrovnat  hru, ale na nějaký výrazný zvrat v utkání to nebylo. Jonášův výkon na ve středu obrany, na který není tolik zvyklý, byl velmi dobrý.

Upřímně; když nedáme za celý poločas branku, nedá se moc počítat s vítězstvím. Tým ale hrál dobře, je v něm pár opravdu výborných hráčů a hodně hráčů s potenciálem do budoucna. Nebyl nikdo, kdo by zklamal. Hodně se projevila nesehranost. Prostě jsme složeni ze dvou různých týmů Sokola Kbely a HC Praga a věřím, že kdyby proběhlo pár společných tréninků, dnes bychom neprohráli. Hráči nemají zažitý herní systém, což je logické a z toho pramení chyby, které naši soupeři využívají.

Musíme zmínit raritu, která se udála na konci první půle. Vzhledem k tomu, že po vypršení hracího času první půle všichni zamířili ke střídačkám, spustil správce kropení trávníku. Po dohodě rozhodčích bylo ale potřeba dohrát chybějících oficiálních 50 vteřin. Hráči se vrátili zpět na hřiště, začala hra, ale spustil se současně i proud vody. Rozhodčí nepřerušil hru a my po trestuhodném propadnutí dostali branku. Osobně pořád doufám, že to bylo nekoncentrovaností a sledováním proudící vody, protože takovou taktickou chybu na vrcholu kruhu nedělají ani děti v přípravce. Rozhodčí branku po poradě neuznali. Nicméně oba s Petrem – bez znalosti, co říkají pravidla – jsme vycházeli z toho, že hra nebyla přerušená a gól jsme dostali oprávněně, ač už se v té době hrát opravdu nemělo. V rámci fair play (protože útočící hráči vodu ani nemuseli zaznamenat) jsme nabídli soupeři i rozhodčím uznání branky, ale branka už předtím uznána nebyla a verdikt se z rozhodnutí obou rozhodčích už neměnil. Situace, kterou bych nechtěl jako rozhodčí řešit….

Sestava: Radovan Maryška, Denis Bursík, Olda Daňhel, Petra Bártová, Veronika Rebcová, Bína Luboš, Saša Škarda, Jonáš Lupač, Matyáš Hanzlík, Šimon Štěpánek, Radek Vodička

Petr Bárta, Honza Rebec

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..