Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
  • U10, Nadstavbová fáze, Hagibor 27.1.2019
    Stejně jako v případě základní části, i nadstavbu uveřejním jako jednu dlouhou fotogalerii, kterou budu postupně aktualizovat.
  • U12, Přebor Prahy 2018/2019, Zelený pruh 13.1.2019
    Stejně jako u přípravek, použitelných obrázků je poměrně málo – důvody píšu dole pod galerií:       A teď ty důvody, proč je fotek málo… Světelné podmínky na Zeleném pruhu – světla je nejen málo a fotky tak jsou velmi zrnité, ale povrch v hale je různě barevný a při odrazu jsou hráči někde […]
  • U10 „B“, Přebor Prahy 2018/19 – základní část, Hagibor 13.1.2019
    Souhrnná fotoreportáž ze zápasů "B" týmu přípravky v přeboru Prahy 2018/2019
Zprávy klubu z Twitteru

B tým nezopakoval 4 body jako minule

Nedělní odpoledne ve Kbelích 27. května opět patřilo hokeji. Mladší žáci B se utkali se soupeři z Olomouce a Jičína. Nepřijel tým z Českých Budějovic, Rakovník i Slavia tak odehrály jeden zápas, zato Olomouc si mákla třemi duely po sobě. Na poslední chvíli jsme dostali dvě omluvenky a měli jednoho na střídání. 

První zápas proti Olomouci začal velice nadějně. Hra byla vyrovnaná, dostávali jsme se do šancí. Jediné, co nám chybělo byla pořádná finální nahrávka, jak z forhendu tak i z bekhendu. Mnohdy jsme se dostali do kruhu a pak vznikla patová situace, že jsme se nedokázali dostat ze sevření obránců.

Olomouci vyšla asi sedmá šance a po první půli jsme prohrávali 0:1. Do druhé půle jsme nastoupili plni nadšení, optimismu a odhodlání, avšak postupem času nás tyto emoce opouštěly a po chybách v rozehrávce, nedůslednosti v osobních soubojích, nebo nepřesné střelbě či slabé nahrávce jsme ztráceli míčky a v neposlední řadě špatný odhad brankáře Olivera na útočící hráče; to vše nám zlomilo vaz v nadějném zápase. Modré dresy z Olomouce pronikali zejména jedním dotekem středem hřiště. Prohráli jsme 0:4

Druhý zápas proti Jičínu jsme začali opět aktivně. Snažili jsme se po stranách dostat do kruhu a prostřelit soupeřova brankáře. Poučeni z chyb v minulém zápase jsme snažili soupeře více tlačit a být důslední v osobních soubojích. Náš brankář instruován Alešem několika povedenými skluzy zastavil soupeře a držel naději na výhru. Jičín hrál z počátku mdle, patrně také proto, že se mu ztratila trenérka a zastoupil ji náš Michal Kačmařík. Nutno dodat, že koučing vedl zdatně. Kromě toho mám dojem, že motal hlavy našim hráčům, protože Michala znají a pokud v zápase udílí rady soupeři a ne domácímu týmu, tak chvilku to trvalo, než jsme si zvykli.

Vojta na sebe bral mnohem více zodpovědnosti a jeho výlety neměly chybu. Během prvního zápasu vykrystalizovalo obranné trio Vojta, Prochy a Jolanka, která z levého křídla často zaskočila za obranu a v mnoha případech zachránila propadnutí. Z jednoho výletu se Vojta vrátil s rukama nad hlavou, když chytře švihnul míček k tyči mimo dosah gólmanových betonů. Po první půli jsme vedli 1:0.

Těch branek jsme ostatně mohli dát více. Týna i Dan se dokázali prosadit až do kruhu, Aleš se častěji než obvykle dostával do střeleckých pozic, ale skutečně nám chyběla finální nahrávka, nebo rychlejší vystřelení na branku. Jičín jsme mnohem více tlačili, ale jemu stačilo nám překážet v pohybu.

V druhé půli jsme se snažili dodržovat taktiku. Soupeřovi útočníci několikrát zahrozili z brejků po stranách. Ač se Oliver v brance snažil, Jičín rychle vytěžil dvě branky. Vzápětí jsme po ose Týna – Vojta – Dan srovnali na 2:2, ale stačilo větší okno nepozornosti, nedůslednosti a konečné skóre 2:3 vypovídá o všem.

Minulé zápasy jsem byl spokojený i přes prohru. Tentokrát je ke spokojenosti daleko hlavně proto, že i když jsme měli ze začátku v každém zápase více ze hry, některým hráčům na konci zápasů docházeli fyzické síly, většina dnes neměla dostatečný přehled ve hře a nevědí kam si naběhnout pro přihrávku. Také střelba nebyla vůbec dobrá. Musíme se naučit více hru zjednodušit, být důrazní ve všech situacích, vždyť jak Aleš tak i Kristýna nebo Prochy, pokud po ztrátě míčku se ho zkusili znovu vybojovat, prakticky vždy se jim to podařilo.

Poklona patří opět Jolance, která odběhala neskutečný prostor, dokázala zaskakovat a uhasit chyby nejen obrany, ale i brankaře a asi jako jediná čte brilantně hru, umí se pohybovat a být na hřišti vždy tam, kde je potřeba.

Dušan, Sára, Aleš

 

One Response to B tým nezopakoval 4 body jako minule

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00