Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie
Zprávy klubu z Twitteru

Kbelské hry vyhrála Argentina

Sobotní předpověď nevypadala růžově. Prý mělo hřmít, padat provazce vody z nebe, foukat vítr, ale naopak, ráno bylo slunečné, teplé, pro zahájení Kbelských her přímo optimální. Hry zahájili sami sportovci slibem Fair play, který přečetl Tomáš Vohnický. Týmy byly rozděleny počítačem tak, aby z každé kategorie byli aspoň tři zástupci.

Hry probíhaly v následujících disciplínách:

  1. Jako první proběhla soutěž o to, kdo z brankařů se nejrychleji oblékne. Vyhrály holky. První byla Nikola, druhá Tereza, pak Viktor s Kubou. Škoda, že Jury nenapadlo měřit čas, byl by to zajímavý ukazatel v porovnání s dalšími gólmany.
  2. Hokej – benjamínci hráli 3:3 se čtyřmi brankami, přípravka 3+1 na zmenšené hřiště a ti nejstarší  3+1 také na zmenšené hřiště. Hrálo se 2×3 minuty, benjamínky a přípravku koučovali nejstarší spoluhráči a nejstarší spoluhráče koučovali ti nejmenší.
  3. Gorodky a kuželky stály na stejném principu. Každý zástupce z jedné kategorie měl tři pokusy aby buď hokejkou vyrazil devět míčků ze čtverce, nebo shodil kopacím míčem 7 umělohmotných lahví naplněných do třetiny vodou.
  4. Po obědě jsme se přesunuli do hospody, kde vždy jeden zástupce z každé země a kategorie soutěžil v kapesníkované a kelímkované. Ti, co hráli kapesníkovanou museli otevřít krabičku kapesníků a vytahat je všechny ven. Nesměl všechny naráz, ale postupně. Kelímkovaná zase spočívala v tom, že soutěžící měli v sobě 10 (20, 30) kelímků, přičemž museli ten úplně vespod dostat postupným vyndaváním horních a nasouváním na spod sloupce dostat až nahoru. Nepopisuji to moc komplikovaně?
  5. Další disciplínou byl driblink s míčkem ve vzduchu, přišemž ti nejstarší si to nahrávali ve  trojici,
  6. poté museli pět míčků na čas dostat z jednoho konce tlusté černé trubky na druhý,
  7. poté se přetahovali na laně na dva vítězné,
  8. a nakonec hrály štafetu s názvem Horolezec, kdy se jako tým musel dostat s přepravkou a tenisáky předepsaným způsobem až na druhý konec hřiště.

Vyhrála v konečném součtu Argentina, která získala 36 bodů, druhé bylo Německo s 28 body, třetí Jižní Korea s 25 body a poslední USA s 24 body. Všichni sportovci byli oceněni medailí ze speciální edice Fidorka, a oceněn byl i servisní personál.

A pak se udělala hromadná fotka a šlo se domů.

Více fotografií najdete v dohledné době na fotoblogu phkbely.wordpress.com nebo na rajčeti.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2018
je nutno zaplatit členské příspěvky za první pololetí 2018 do konce března a na druhé pololetí 2018 do konce září (roční příspěvky: Děti do 15 let 1.500.-, všichni ostatní nad 15 let včetně dospělých 2.000.-Kč) možno i na celý rok – nutno připočítat  150.- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Zdravotní formulář anamnézy:

Pokud jdete na zdravotné sportovní prohlídku poprvé, prosím vyplntě následující zdravotni-dotaznik
Sportovní prohlídky probíhají v SportMed Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7-Holešovice 

Pražský svaz pozemního hokeje

Rozpis venkovních tréninků

Od 3. září 2018
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00