Starší žáci v nadstavbě 2:10 s Olomoucí

Starší žáci skončili v základní skupině na čtvrtém místě se 6 body a byli nalosováni do Skupiny E, která hraje o umístění (8. – 13. místo). Do bojů o titul postoupily Slavia, Litice A, Kadaň, President, Bohemians, Rakovník a Mnichovice. V Naší skupině se utkáme postupně s Liticemi B, Olomoucí, Hradcem Králové, Hostivaří a Českými Budějovicemi. V sobotu 13. října jsme se utkali v prvním zápase s Olomoucí a podzimní část zakončíme 20. října od 14.00 hodin na Hostivaři s HC Hostivař.

S ohledem na rychlé rozlosování skupin, dne a času a prudkych změn počasí vyvolávající nemoce, jsme obdrželi tak vysoký počet omluvenek, že jsme museli povolat posily z mladších žáků. Jmenovitě Aleše Kazílka, Vojtu Větrovce, Matěje Pavlíka, Olivera Hrazdíru, a Viktora Boháče (kterého pak zastoupil bratr Radim). Byl to pro ně rozhodně nezvyk hrát na velkém hřišti 4 x 15 minut, ale dokázali spolehlivě zastoupit chybějící hráče a pro Olomouc jsme byli nesnadným soupeřem. Navíc ani Martina ani František nemohli z pracovních důvodů přijít, a proto se koučinku ujal Dušan Hrazdíra.

Poločas skončil 2:7, přičemž druhou čtvrtinu jsme dostali jen dvě branky a třetí pouze jednu. Byli jsme schopní zastavit tlak soupeře, ale drtivý počet našich nahrávek chatal protivník na forhendovou stranu hole, což není dobře, ubíralo to síly, ubíralo to sebedůvěru. Zbrkle jsme odpalovali míče a to nás opakovaně dostávalo pod tlak. Poslední čtrvtinu bylo vidět, že jsme už fyzicky nestíhali, potýkali jsme se se svalovými problémy a v obraně jsme propadali. A to byla škoda, protože pokud by se řešily krizové situace pod tlakem s chladnější hlavou, mohli jsme mít víc zápas pod kontrolou a bylo by více času si připravit útok se zakončením.

Na jednu stranu je prohra 2:10 celkem vysoká, ale pokud si uvědomíme, že jsme hráli v sestavě, která se mnohdy viděla na hřišti v černém dresu poprvé proti fyzicky staršímu soupeři, nebylo to zas špatné utkání. Věřím, že příští týden budeme v mnohem silnější sestavě a Hostivař potrápíme.

1 thought on “Starší žáci v nadstavbě 2:10 s Olomoucí

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..