Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
  • U10, Memoriál Dr. Pošíka, Hagibor 10.11.2018 10.11.2018
    Přípravný turnaj přípravek, připravený na Hagiboru, aby se přípravky připravily na novou halovou sezonu 🙂 Jsou to fotky z haly, omluvte prosím nižší kvalitu…   Reklamy
  • U12, Memoriál Dr. Pošíka, Hagibor 3.11.2018 3.11.2018
    Tak nám začala halová sezóna. Tradičně memoriálem Dr. Pošíka na Hagiboru. Přesun do haly také znamená horší světelné podmínky a pokles kvality pořízených snímků. Prosím o shovívavost 😉 Hokej Mimo hru
  • U12, Hradec 21.10.2018 21.10.2018
    Kbely – SK UP Olomouc (8:0) To byla jízda! Kluci do zápasu vlétli jako uragán, po 10 minutách vedli 5:0 a zbytek zápasu byla exhibice…   Kbely – HK Rakovník (3:2) I druhý zápas Kbelští vyhráli, byť tentokrát to bylo po boji a druhý poločas stál trenérskou sestavu několik let života…   Mimo hru Report […]
Zprávy klubu z Twitteru

O víkendu začne halová sezóna

Hřiště je zazimované. Sítě z branek jsme sundali, listí odfoukali a tréninky v sokolovně jsou již v plném proudu. Tento víkend se odehrají první ligové zápasy prakticky všech kategorií. Nicméně nejdeme do duelů bez přípravy.

Benjamínci

V sobotu 24. listopadu se naši nejmenší školáci zúčastní turnaje školních kroužků, který pořádá Český svaz pozemního hokeje v Praze na Slavii v hale v Edenu. Každoroční festival hokeje má zastoupení vždy v Základní škole Albrechtická. Následující den, v neděli 25. listopadu pak nastoupí kategorie U8 do oficiálního turnaje na Hagiboru, ale naši nejmenší borci do tohoto turnaje nenastoupí bez přípravy. Už v sobotu 3. listopadu 2018 tým benjamínků nastoupil na Zeleném Pruhu a tým minibenjamíků v kategorii U6 odehrál první turnaj v hale na Hagiboru v neděli 4. listopadu. Oba týmy v rámci každoročního turnaje Memoriál Pošíka.

Benjamínci U8 nastoupili ve skupině A postupně proti Presidentu, Mnichovicím A, Hostivaři, a Praga A. Hrací doba byla 1×10 minut bez zastavování času. Děti hrály na půl plynu, nedaly do toho všechno, a navíc po hloupých chybách, vyhrály jen jeden zápas. Špatné to nebylo, jen ty chyby…

Turnaje minibenjamínků U6 na Hagiboru se zúčastnilo 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Naše hráčky a hráči do všech zápasů nastupovali s velkou snahou předvést co nejlepší výkony. 2 utkání jsme vyhráli, jeden remizovali a ve zbylých 2 zápasech byl lepší druhý tým. Na konci turnaje čekalo na děti vyhlášení, kde dostali upomínkové diplomy a nějakou sladkost.

Přípravka

Tým přípravky odehrál svůj turnaj Dr. Pošíka 11. listopadu a v konečném výsledku skončil na 3. místě. Na našem skóre-listu jsme si mohli zapsat2 výhry a 2 prohry, ale co se týká nasazení v zápasech, mělo stoupající tendenci. První dva zápasy byly hodnoceny na škále kvality jako „hrozný“, pak se však výkon a souhra zlepšila a hra už byla fajn. Je také nutno vzít v úvahu, že chyběly některé opory. Tuto sobotu odehrají oba týmy přípravky na Hagiboru první zápasy halové soutěže. B tým dopoledne a A tým odpoledne.

Mladší žáci

Mladší žáci rovněž prošli memoriálem Dr. Pošíka. 3. listopadu se na Hagiboru střetly jako první s týmem Bohemians, který měl ze začátku pouze tři hráče a tak jsme jim dva půjčili. Shodou okolností hráče přípravky, Ríšu a Radima, kteří zajistili Bohemce dvě branky, a my jsme se rozešly smírně 2:2. V průběhu zápasu dorazily posily Bohemians, respektive několik žákyň z Hradce Králové a zápas dohrály v tomto podivném mixu. Další zápasy měli podobný průběh. Ač jsme hráli vyrovnaně, nebo jsme dokonce i vedli, vždy jsme se dopustili drobných chyb, které nás pak stály síly, a vítězství. V konečném pořadí jsme skončili čtvrtí.

Druhý přípravný turnaj jsme absolvovali ve Vídni týden na to, 11. listopadu. Vzhledem k tomu, že oba trenéři měli povinnosti jinde, odjeli kluci s rodiči po vlastní ose, a vzali to jako víkendový sportovní výlet. Všichni řádně natěšení a plni sil však záhy v prvních zápasech narazili, když v základní skupině prohráli 0:7, 0:5, 0:4 a 1:3. Kluci si uvědomili, ž nic není tak snadné jak se zdá, zejména v prvním zápase s Račou byli jak na kolotoči a vůbec nevěděli, co se s nimi děje. V posledním zápase základní skupiny však vyhráli 1:0 a o deváté místo v turnaji pak po remíze 1:1, přišli na řadu nájezdy, které jsme zvládli a z Vídně jsme odjeli s vítězstvím a konečným devátým místem.

Tuto sobotu 24. listopadu nastoupí mladší žáci ke svým prvním zápasům v halové soutěži na Zeleném Pruhu v odpoledních hodinách.

Mladší žákyně

Mladší žákyně byli původně přihlášené na turnaj své kategorie na Hagiboru, ale na poslední chvíli jsme se zapojili do turnaje starších žákyň, který se hrál souběžně na Zeleném Pruhu. Abychom však neznepříjemnili organizaci pořadatelům na Hagiboru, zúčastnili jsme se i zde, tým doplnil Mejdlo, který nejel do Vídně, a Krystýna, která byla věkem starší žákyně, a odehrály turnaj mimo soutěž. Na Zeleném Pruhu dívky skončily 4. V posledním zápase nás porazila Hostivař, což byla škoda, jinak jsme se Slavií vyhrály 3:2, s Bohemkou prohrály 6:2, s Mnichovicemi vyhrály 1:0, s Pragovkou jsme prohrály 3:0. Hostivař unavený tým porazila pak 6:2.

Na Hagiboru pod vedením rodinného dua Petra Bárty a Petry Bártové všichni skvěle bojovaly, nechaly na hřišti srdce a je potřeba pochválit všechny. Zajímavostí bylo, že nejlepší brankářkou Hagiborského turnaje a nejlepším obráncem byly vyhlášeny Kbelské hráčky. Nikola a Kája si převzaly cenu se vztyčenou hlavou.

V neděli 25. listopadu odehrají mladší žákyně své první zápasy v sezóně, kdy budou obhajovat stříbrné medaile na Zeleném Pruhu v odpoledních hodinách.

Starší žáci a Muži na svou příležitost v hale teprve čekají. Muži zahajují v neděli 25. listopadu II. Ligu v Kostelci nad Černými Lesy a starší žáci, stejně jako vloni, budou hrát pod hlavičkou HC 1946 Praga a v neděli mají první turnaj Memoriál Dr. Pošíka na Slavii.

Všem držme palce!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2018
je nutno zaplatit členské příspěvky za první pololetí 2018 do konce března a na druhé pololetí 2018 do konce září (roční příspěvky: Děti do 15 let 1.500.-, všichni ostatní nad 15 let včetně dospělých 2.000.-Kč) možno i na celý rok – nutno připočítat  150.- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Zdravotní formulář anamnézy:

Pokud jdete na zdravotné sportovní prohlídku poprvé, prosím vyplntě následující zdravotni-dotaznik
Sportovní prohlídky probíhají v SportMed Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7-Holešovice 

About me automatic widget
This is an automatic widget added on Third Bottom Widget box (Bottom Widget 3). To edit please go to Appearance > Widgets and choose 3rd widget from the top in area second called Bottom Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
Rozpis venkovních tréninků

Od 3. září 2018
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00