Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie

Zprávy klubu z Twitteru

O víkendu začne halová sezóna

Hřiště je zazimované. Sítě z branek jsme sundali, listí odfoukali a tréninky v sokolovně jsou již v plném proudu. Tento víkend se odehrají první ligové zápasy prakticky všech kategorií. Nicméně nejdeme do duelů bez přípravy.

Benjamínci

V sobotu 24. listopadu se naši nejmenší školáci zúčastní turnaje školních kroužků, který pořádá Český svaz pozemního hokeje v Praze na Slavii v hale v Edenu. Každoroční festival hokeje má zastoupení vždy v Základní škole Albrechtická. Následující den, v neděli 25. listopadu pak nastoupí kategorie U8 do oficiálního turnaje na Hagiboru, ale naši nejmenší borci do tohoto turnaje nenastoupí bez přípravy. Už v sobotu 3. listopadu 2018 tým benjamínků nastoupil na Zeleném Pruhu a tým minibenjamíků v kategorii U6 odehrál první turnaj v hale na Hagiboru v neděli 4. listopadu. Oba týmy v rámci každoročního turnaje Memoriál Pošíka.

Benjamínci U8 nastoupili ve skupině A postupně proti Presidentu, Mnichovicím A, Hostivaři, a Praga A. Hrací doba byla 1×10 minut bez zastavování času. Děti hrály na půl plynu, nedaly do toho všechno, a navíc po hloupých chybách, vyhrály jen jeden zápas. Špatné to nebylo, jen ty chyby…

Turnaje minibenjamínků U6 na Hagiboru se zúčastnilo 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Naše hráčky a hráči do všech zápasů nastupovali s velkou snahou předvést co nejlepší výkony. 2 utkání jsme vyhráli, jeden remizovali a ve zbylých 2 zápasech byl lepší druhý tým. Na konci turnaje čekalo na děti vyhlášení, kde dostali upomínkové diplomy a nějakou sladkost.

Přípravka

Tým přípravky odehrál svůj turnaj Dr. Pošíka 11. listopadu a v konečném výsledku skončil na 3. místě. Na našem skóre-listu jsme si mohli zapsat2 výhry a 2 prohry, ale co se týká nasazení v zápasech, mělo stoupající tendenci. První dva zápasy byly hodnoceny na škále kvality jako „hrozný“, pak se však výkon a souhra zlepšila a hra už byla fajn. Je také nutno vzít v úvahu, že chyběly některé opory. Tuto sobotu odehrají oba týmy přípravky na Hagiboru první zápasy halové soutěže. B tým dopoledne a A tým odpoledne.

Mladší žáci

Mladší žáci rovněž prošli memoriálem Dr. Pošíka. 3. listopadu se na Hagiboru střetly jako první s týmem Bohemians, který měl ze začátku pouze tři hráče a tak jsme jim dva půjčili. Shodou okolností hráče přípravky, Ríšu a Radima, kteří zajistili Bohemce dvě branky, a my jsme se rozešly smírně 2:2. V průběhu zápasu dorazily posily Bohemians, respektive několik žákyň z Hradce Králové a zápas dohrály v tomto podivném mixu. Další zápasy měli podobný průběh. Ač jsme hráli vyrovnaně, nebo jsme dokonce i vedli, vždy jsme se dopustili drobných chyb, které nás pak stály síly, a vítězství. V konečném pořadí jsme skončili čtvrtí.

Druhý přípravný turnaj jsme absolvovali ve Vídni týden na to, 11. listopadu. Vzhledem k tomu, že oba trenéři měli povinnosti jinde, odjeli kluci s rodiči po vlastní ose, a vzali to jako víkendový sportovní výlet. Všichni řádně natěšení a plni sil však záhy v prvních zápasech narazili, když v základní skupině prohráli 0:7, 0:5, 0:4 a 1:3. Kluci si uvědomili, ž nic není tak snadné jak se zdá, zejména v prvním zápase s Račou byli jak na kolotoči a vůbec nevěděli, co se s nimi děje. V posledním zápase základní skupiny však vyhráli 1:0 a o deváté místo v turnaji pak po remíze 1:1, přišli na řadu nájezdy, které jsme zvládli a z Vídně jsme odjeli s vítězstvím a konečným devátým místem.

Tuto sobotu 24. listopadu nastoupí mladší žáci ke svým prvním zápasům v halové soutěži na Zeleném Pruhu v odpoledních hodinách.

Mladší žákyně

Mladší žákyně byli původně přihlášené na turnaj své kategorie na Hagiboru, ale na poslední chvíli jsme se zapojili do turnaje starších žákyň, který se hrál souběžně na Zeleném Pruhu. Abychom však neznepříjemnili organizaci pořadatelům na Hagiboru, zúčastnili jsme se i zde, tým doplnil Mejdlo, který nejel do Vídně, a Krystýna, která byla věkem starší žákyně, a odehrály turnaj mimo soutěž. Na Zeleném Pruhu dívky skončily 4. V posledním zápase nás porazila Hostivař, což byla škoda, jinak jsme se Slavií vyhrály 3:2, s Bohemkou prohrály 6:2, s Mnichovicemi vyhrály 1:0, s Pragovkou jsme prohrály 3:0. Hostivař unavený tým porazila pak 6:2.

Na Hagiboru pod vedením rodinného dua Petra Bárty a Petry Bártové všichni skvěle bojovaly, nechaly na hřišti srdce a je potřeba pochválit všechny. Zajímavostí bylo, že nejlepší brankářkou Hagiborského turnaje a nejlepším obráncem byly vyhlášeny Kbelské hráčky. Nikola a Kája si převzaly cenu se vztyčenou hlavou.

V neděli 25. listopadu odehrají mladší žákyně své první zápasy v sezóně, kdy budou obhajovat stříbrné medaile na Zeleném Pruhu v odpoledních hodinách.

Starší žáci a Muži na svou příležitost v hale teprve čekají. Muži zahajují v neděli 25. listopadu II. Ligu v Kostelci nad Černými Lesy a starší žáci, stejně jako vloni, budou hrát pod hlavičkou HC 1946 Praga a v neděli mají první turnaj Memoriál Dr. Pošíka na Slavii.

Všem držme palce!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00