Přípravka odehrála skvělý víkend

V sobotu nastoupily oba týmy přípravky k druhému kolu nástavby. Áčko nastoupilo proti Hostivaři A a proti Pragovce. Béčko odehrálo zápasy s Bohemians A a Mnichovicemi B. I přes to, že oba týmy jednou vyhrály a jednou prohrály, musíme říct, že oba týmy podaly neskutečné výkony, na které jsme náležitě pyšní a doufáme, že si je přenesou do dalších zápasů. 

Zápas dvou lídrů soutěže měl všechno, co takový zápas má mít. Tempo, spád, akce, nadšení diváků (rodičů) a emoce. Tým byl soustředěný, chtěl vyhrát, plnil svědomitě všechny úkoly a zodpovědně bránil. Zavřeli jsme soupeřovu rozehrávku a nevěděl si rady s naší obranou. Vysoké tempo zápasu však občas přineslo zaváhání jednotlivců, které soupeři přišli vhod a v konečném výsledku prohra 3:4 mrzí dvojnásob zejména pokud odcházíš ze hřiště s pocitem, byli jsme lepší, měli jsme je na lopatě.

Co rozhodlo? „Myslím, že to byly čtyři neproměněné samostatné nájezdy, které jsme promarnili, zatímco soupeř proměnil i když tři Jan Ambrož vychytal. Plus nespočet šancí zachránil a tým podržel. Když zazněl konec bylo mi smutno,“ řekl Petr Bárta, který zaskočil v prvním zápase Tomáše Vohnického.

Druhý zápas odehrálo áčko s Pragou, kterou zná již ze základní části. Celý tým podal výkon, kterým se pyšnil po celou sezonu. Celou dobu jsme měli zápas pod kontrolou, a do soupeřovi sítě jsme nastříleli deset branek (10:0). Nutno dodat, že brankář Pragy zachytal skvělý zápas a nebýt jeho, rozdíl ve skóre by byl daleko vyšší. Při nájezdech do toho šel bez strachu a skákal našim hráčům pod nohy. Několikrát z toho byla kontroverzní situace, opakované nájezdy a výměny názorů trenérů s rozhodčími. Výhra se počítá a i přes prohru s Hostivaří. S nejtěžším soupeřem v boji o titul, je stále o co hrát. 

Fotografie ze zápasu od Michala Lupače na googlefoto

Béčko nastoupilo ve skvělé sestavě, se třemi hráči na střídačce. Hráči šli do zápasů s hodně taktickými pokyny od trenéra Vohnického, které měli natrénovány v týdnu na tréninku v Sokolovně. No a víte co? Ono se to povedlo na výbornou. Obrana rozdávala dlouhé balony na útočníky, kteří se drželi svého postavení a dostávali se do skvělých šancí. Proti Mnichovicím B se naše béčko prosadilo dvakrát a zápas byl skvěle odbráněn, bez obdržené branky. Výhra 2:0 se počítá a všichni z ní byli rádi!

Do zápasu s Bohemians A šli všichni hráči namotivováni a natěšeni. Zápas byl velice vyrovnaný, i když hráči Bohemky jsou o hlavu větší a technicky vyspělejší. Naše béčko se ale nevzdávalo a zápas poctivě odmakalo, drželo se taktických pokynů. I přes prohru 5:2 byli všichni spokojeni, od trenéra přes hráče až po rodiče. Kdyby béčko nastupovalo do všech zápasů se stejným zápalem a se stejně nabitou střídačkou, věříme, že by mělo daleko více bodů a vstřelených gólů. 

Sečteno podtrženo, dlouho jsme jako trenéři nebyli takto spokojeni. Zápas s Hostivaří se sice prohrál, ale všichni podali famózní výkon, který podtrhli v zápase s Pragou. Béčko si sáhlo na dno svých sil a podalo výkony, za které by se nemusely stydět týmy ve skupině o titul. Tohle je přesně to, proč trénujeme. Vidíme, že se všichni zlepšují a hlavně, že je hokej baví. A co víc si jako trenéři můžeme přát 🙂  


Trenéři Bárta a Vohnický

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..