Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
  • Přesouváme se na Zoneramu 6.5.2019
    Tak se nakonec dobrá věc podařila a už nebudeme mít fotky na mnoha různých místech. Všechny jsou od 1.5.2019 k nalezení na jednotném uložišti, a sice na Zonerame: https://www.zonerama.com/phkbely/634889 Archiv odsud se postupně přesune na nové místo, nové fotoreportáže už se budou dávat rovnou tam. Díky všem za spolupráci. Autoři
  • U12, Hradec 14.4.2019 14.4.2019
    Poslední neděle před Velikocemi znamenala pro mladší žáky cestu do Hradce na tři utkání. Vzhledem k bilanci 2 výhry, 1 prohra a skóre 10:4 lze, myslím, tento zájezd považovat za úspěšný. Za zmínku také stojí, že si kluci vysloužili pochvalu trenéra za týmového ducha. Kbely – Litice B (3:0) Kbely – Jičín (6:1) Kbely – […]
  • U15, Kbely 13.4.2019 13.4.2019
    Další Kbelský zápas starších žáků za hojné účasti mladších žáků se odehrál v sobotu 13.dubna. Bohužel černobílí prohráli, ale bojovali srdnatě a vysloužili si za to několik pochval. Fotky Michala Lupače (Google drive)
Zprávy klubu z Twitteru

6 bodů přinesly velkou šanci na postup

Předposlední dvoukolo odehrál mužský tým Sokola Kbely 17. února 2019 v hale na Slavii v Praze Edenu. Sestavu jsme doplnili o Dušana Hrazdíru a Petra Bártu. Z marodky se vrátil Lukáš Kožich. Čekal nás soupeř HC 1946 Praga a HC 1972 Rakovník. 

Do prvního zápasu proti Pragovce nastoupil od začátku do branky Aleš Plocek, avšak úvod zápasu se nám moc nepovedl, když z hned z prvního trestného rohu na nás Aleš dostal z rohu „jesle“. Pragovka hrála od začátku trpělivě a dobře takticky vedenou hru, a hlavně tvrdě, což nám dělalo dost problémy. Soupeř sice přidal ještě druhý gól ze hry, ale my jsme si však postupně vytvářeli šance, které nám zpočátku brankař Pragy pochytal, ale nakonec jsme do konce poločasu přece jen dokázali vyrovnat na 2:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe. Rozhodčí začali více trestat tvrdou hru soupeře, my jsme zamkli obranu a začali soupeře přehrávat a necelou minutu před koncem jsme dali vítěznou branku na 3:2. Byla to vydřená, ale důležitá výhra.

Druhý zápas proti Rakovníku B jsme začali aktivně a hra byla velmi vyrovnaná zejména ve středu pole. Snažili jsme se nebezpečný Rakovník, v jehož řadách stáli proti nám někteří čerství Mistři republiky, odpovědně bránit a veškeré nebezpečné akce jsme zastavovali ještě před naším kruhem. V obraně se střídali Lukáš Kožich, Dušan Hrazdíra a Václav Podskalský a nutno říct, že soupeře nepustili skoro k žádným šancím. Pokud to před veškerou snahu začalo v kruhu hořet, Šimon v bráně to dokázal uhasit.

Náš útok si ale nevěděl rady, jak překonat bezchybného a zkušeného (téměř dva metry vysokého) brankáře Rakovníka Pavla Hrabu, který pochytal všechny tutovky. Nicméně se opakoval téměř stejný scénář jako z prvního zápasu s Pragovkou. Do prvního poločasu dokázal Rakovník z rohu vsítit branku a my prohrávali 0:2.

Druhý poločas jsme opět začali aktivně. Během úvodní minuty jsme měli dvě tutové šance na srovnání… Pavel Hraba, který navíc velice brzy dosáhne padesáti křížků, je pořád mrštný a naši střelci si mezi jeho tělem a brankovými tyčkami stále nedokázali najít skulinku. Dá se říci, že soupeř hrál o krapet více tvrdě než Praga, a to se jim v mnoha případech nevyplatilo. Velkou část druhého poločasu hráli v oslabení, a to jim ubíralo sil, my se dostávali snadněji do přečíslení, ale co naplat, zelená hora Hraba nám nic nepustila. Měl svůj den…

Pořád jsme ale nepřestávali hrát, soupeř znervózněl, my stále bušili do jeho obrany a betonů Pavla Hraby, až toužený zlom nakonec přišel. Jedním gólem ze hry a dvěmi brankami z trestného rohu jsme necelé 2 minuty před koncem definitivně otočili zápas, když Václav vstřelil vítězný gól z rohu. Rakovník se už ke konci nedostal do žádných šancí a důležité vítězství jsme uhájili!

Měli jsme opět jako v každém předchozím zápase mnoho rohů, ale neměli jsme velkou úspěšnost v jejich proměňování. Holt chybí pravidelný trénink. Ale to se snad v budoucnu zlepší …

Nutno říct, že Dušan na pozici levého obránce hrál skvěle na to, že už dlouho nehrál ligový zápas (dva roky). Lukáš Kožich také předváděl spolehlivou a výbornou hru do předu z pozice pravého obránce. Vašek Podskalský si díky Dušanovi mohl odskočit do útoku a tato změna týmu velmi prospěla. Jakub Griebl opět naběhal mnoho kilometrů a předváděl vynikající individuální hru. 

Obě vítězství jsou zásluhou celého týmu (!!!), a Romana v roli kouče, který získal hattrick, když v jednom dni dostal zelenou, žlutou, a nakonec červenou kartu, neboť nedokázal mlčet a stále měl snahu velmi asertivně poukazovat na chyby rozhodčích, což se jim pochopitelně nelíbilo.

Poslední kolo hrajeme příští sobotu v Plzni proti Bolevci a Bohemians B. Pro postup do 1. Ligy uděláme maximum.

Krátké momenty z obou utkání

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00