Přípravné zápasy mladších žáků v Hradci

Zima slábne a my se pomalu z tělocvičny stěhujeme ven pod širé nebe. Jako přípravné zápasy jsme si domluvili v Hradci v neděli 24. března. Byla to záležitost na celý den, ale určitě přinesla mnoho prospěšného v herním projevu.

Postupně jsme odehráli zápasy 4×10 minut s přípravkou Hradce, Olomoucí a mladšími žáky z Hradce. Zápasy se postupně zlepšovaly a kluci si zvykali na těžší hokejku, jiné odskoky míčku a větší pohyb na hřišti.

První duel s hradeckou přípravkou byl zlomový až v poslední čtvrtině, kdy jsme už měli dostatečnou převahu a nahrané video jsme si v klidu mohli prohlédnout na monitoru v šatně, říci si chyby a pochvaly.

Druhý zápas s Olomoucí byl zajímavý v tom, že Olomouc střídala dvě pětky a to jednu svou vlastní, Olomouckou, a druhá byla přípravkové dívky z Hradce. Překvapivě byly mnohem větším oříškem než kluci, protože jak to tak už bývá, dělá nám problém zvýšený důraz a agresivita soupeře při zakládání útoku, což na nás hradecké dívky bez respektu uplatňovaly mnohem více než Olomoučtí kluci. A jakmile se dostaly k míčku, motaly si nás fest!

Poslední duel proti hradeckým vrstevníkům měl dva obrazy. První dvě čtvrtiny jsme měli herně výrazně navrch. Rytmus hry jsme měli pod kontrolou a nebýt dvou hrubých a zbytečných chyb v obraně, ze kterých soupeř vytěžil branky, vedli bychom 3:0. Poslední dvě čtvrtiny jsme však přestali hrát, naopak Hradec diktoval tempo hry a my kupili chybu za chybou a dostávali góly.

Myslím, že to bylo jednak amokem našeho brankáře Olivera, který se začal soustředit na své spoluhráče než na sebe a jednak situací, do které jsme se tak často nedostávali, a to, že jsme měli hru pod kontrolou a vedli jsme. V takovým případech se stává, že kdy tým překročí svůj stín, vede, má navrch, neumí si poradit, jak v takových momentech hrát dál. Rovněž za pokles koncentrace jistě může i nepříjemné zranění Matěje Pavlíka, který v souboji dostal odraženým míčkem do spánku a do konce byl mimo hru.

Naštěstí CT vyšetření neodhalilo vážnější zranění, nicméně Matěj dostal od doktora týdenní klid.

Kompletní jsme nebyli. Chyběl Dan, Matěj Procházka, Michal a Matěj Varga s Vojtou Benešem. Tým doplnili tři kluci z přípravky, Ríša Radim a Tomáš Weintrit, kteří hráli a střídali společně. Musím je pochválit, zejména poslední zápas, když si zvykli, že hrají ve třech v útoku a pochopili, jak se mají pohybovat po hřišti, byli velmi nebezpeční.

Tréninkové přípravné zápasy splnili svůj účel. Navykli jsme si na venkovní hřiště, a doufám, že se už nebudeme potýkat s hledáním se v ostrých zápasech.