14 branek na úvod jara

První jarní zápas odehráli starší žáci v sobotu 6. dubna 2019 na hřišti ve Kbelích proti Meteoru České Budějovice. Sešlo se několik omluvenek, a tak nám pomohli kluci z mladších žáků, a nutno říci, že si vedli skvěle.

Oba brankáři se dohodli na rovnocenném střídání, tedy první dvě čtvrtiny odchytal Radovan Maryška (Praga) a poslední dvě čtvrtiny Jonáš Böhm. Oba brankaři byli ve velké permanenci a vždy uhasili (až na některé výjimky) požár založený obranou.

Skóre bylo divoké. 0:1 jsme hned v úvodu prohrávali, ale pak jsme dokázali dát v rychlém sledu 4 branky, a zápas se zdál být jasný. Ale kdo nebyl na hřišti a neviděl kluky a holky v černých i zelených dresech, těžko by mohl uvěřit, co se na hřišti odehrávalo. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu. Technicky vybavené Budějovice, pokud měli možnost, tak se jí chytly, a dravě se hnaly se na naši branku jak uragán.

S úspěchem jsme dokázali odolávat, zastavovat přílivové vlny a zakládat rychlé protiútoky. Bohužel jsme nedokázali náskok udržet a skóre soupeř trpělivě ukusoval ve svůj prospěch.

Skóre se měnilo následovně:

0:1
4:1
4:2
5:2
5:3
5:4
6:4
6:5
6:6
6:7
6:8

Za stavu 5:3 dostal Jonáš jeden velice nešťastný gól, je možné, že ho to rozhodilo, a pak následující dvě branky za dvě minuty také moc na psychice nepřidá celému týmu. S ohledem v jakém tempu se hrálo bylo na klucích znát, že tomu hlava v poslední čtvrtině moc nevěří, a bylo neskutečně těžké se pak probít zeleným lesem do kruhu, natož vystřelit.

Budějovicím zahráli brilantně kapitán a dlouhovlasá technicky i fyzicky neskutečně šikovná obránkyně, která nejen zastavovala naše útoky, ale i byla schopná jít sama do protiútoku a zastavila se až v našem kruhu.

Budějovice stoprocentně využili svůj rovnoměrný fyzický potenciál a zaslouženě odmakal výhru 6:8. My jsme odevzdali na hřišti duši, a proto prohra pochopitelně bolí. Pokud víte, že vedete s velkým náskokem, ale pak se po chybách nedaří, zanechá to stopy, a jak se blíží konec zápasu nohy těžknou víc a víc.

Nicméně musíme všechny pochválit za odvedené své osobní maximum. Včetně mladších žáků. Byl to skutečně hezký zápas.

1 thought on “14 branek na úvod jara

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..