Mladší žáci předvedli kolektivní výkon

V neděli 14. dubna 2019 jsme vyjeli s týmem mladších žáků na tři zápasy do Hradce Králové. Domácí tým předehrával červnový zápas a my jsme si mohli pořádně zahrát. Někteří měli v nohách sobotní zápas za starší žáky, ale na prvních dvou zápasech to moc vidět nebylo. Snad poslední proti Hradci to trochu drhlo, ale tým dostal vysoké hodnocení za kolektivní herní projev, a to se cení.

V prvním zápase jsme hráli s Liticemi B. Oba týmy v chladném počasí potřebovaly více času na rozehřátí, ale my jsme s brankovými situacemi přišli dřív a psychicky jsme měli navrch. Hezky jsme zkoušeli kombinovat, nahrávky byly adresné, nebylo to jen bezhlavé odpalování balónků a Litice se do našeho kruhu dostali jen sporadicky. Výhra 3:0 byla zasloužená, ale nutno říci, že soupeř dělal nebývale mnoho chyb v rozehrávce a umožnil nám mít převahu.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Jičínu. Kombinace a souhra mezi sebou už začala být přesnější, neztráceli jsme tolik míčků špatnou rozehrávkou, a soupeř měl s naším pohybem potíže. V závěru po propadu obrany dokázal pak dát čestný úspěch na 6:1 v náš prospěch.

Poslední zápas proti Hradci byl v určitých částech o vůli. Síly prakticky rychle docházeli, ale relativně dobrou poziční hrou, a rychlými protiútoky jsme drželi dlouhou dobu krok. Oliver v brance si vybral slabé chvilky a ač Vojta snížil na 1:2 v závěru dal Hradec pojistku na konečných 1:3. Je možné, že jsme moc chtěli a kdybychom hráli s čistou myslí, asi bychom si odvezli remízu.

Velká pochvala celému týmu. Po dlouhé době byl konečně semknutý, koncentrovaný a na občasné zkraty v podobě „já to zvládnu… aj chyba…“ to mělo velmi dobrou herní úroveň. Hodně nám přinesl středeční trénink, kdy jsme byli na hřišti bez starších žáků a mohli jsme se lépe soustředit na cvičení.

1 thought on “Mladší žáci předvedli kolektivní výkon

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..