Přidej se k nám
Hledáš vhodný sport?

Olympijský sport pro kluky i holky
Chcete pro své dítě aktivní pohyb?
Pokud hledáte kolektivní sport nejen pro chlapce, ale i pro dívku, možná, že jste ho právě našli. Pozemní hokej je venkovní i halový sport s dlouholetou tradicí, moderní, dynamický a třetí nejpopulárnější ve světě.
Jak začít s pozemním hokejem?
Je to jednoduché. V následujících základních bodech se to dozvíte....

Rubriky
Fotogalerie

Zprávy klubu z Twitteru

Přípravka bojovala za deštivého počasí v Mnichovicích

Je pravda, že počasí nebylo v neděli 14. dubna jediné, s čím jsme v neděli v Mnichovicích bojovali. Kromě šikovných soupeřů jsme bojovali i s velice nízkým počtem dětí na turnaji. Díky tomu jsme měli na střídání byl pouze jednoho hráče v A týmu. Béčko celý turnaj odehrálo bez střídání. A jak si tyto statečné děti za deštivého počasí vedly? 

Áčko mělo ve skupině Mnichovice B, Hradec 08 a 09 a kluky ze Slavie. V každém zápase jsme měli mírně navrch, díky čemuž jsme vyhráli všechny zápasy i skupinu. Jednou to bylo větším brankovým rozdílem, jindy menším, ale předvedená hra nebyla špatná, ač některé maličkosti můžeme vytknout, a i hned po zápasech jsme je do všech vštěpovali. 

Je pravda, že naše áčko několikrát udělalo z brankářů soupeřů hvězdy, ale to je asi naše klasické chování v útočném kruhu. Téměř pokaždé hráči řeší akci jinak, než by měli. Místo střely na brankáře volí kličku, místo kličky či naražení s volným spoluhráčem vedle volí střelu. Pořád máme na čem pracovat 🙂 trénujeme kličky do backhandu s pokrytím tělem, ale v zápase stejně uvidíte 194 kliček na forehand na položenou hokejku, a ještě po zemi. Jak jsem psal, stále máme na čem pracovat. A my na tom pracovat budeme! 🙂 

Ve finále jsme se střetli s týmem z Českých Budějovic, kde každý hráč téměř o hlavu převyšoval naše hráče a hráčku. První gól zápasu vstřelila Kája Rebcová ukázkovým přehozením brankáře zametaným úderem. Poté se síly vyrovnaly, zápas byl 2:1 pro nás. 

Infarktový byl závěr finále: posledních pár vteřin do konce, poslední útok Budějovic. Hráč z jihu Čech udělal kličku Vohňovi mladšímu v bráně, a když už to vypadalo, že vystřelí do prázdné branky, hvizd sudího zazněl dřív a nekompromisně zápas ukončil. Možná jsme měli více štěstí než čehokoliv jiného, ale zápas jsme nakonec vyhráli a druhý turnaj po sobě tak skončili na 1. místě. Nutno dodat, že konkurence soupeřů v Mnichovicích byla daleko těžší než minulý týden ve Kbelích a že áčko se muselo pro výhry nadřít daleko víc. Ale my naopak jsme rádi a všichni ví, že vítězství není jednoduché a musí se od písknutí do písknutí snažit a nechat na hřišti vše. (Tomáš Vohnický)

B tým nastoupil s Bětkou Kazílkovou, Štěpánem Večeřou, Vojtou Matušů a Robertem Čermákem, který hrál poprvé se svoji novou hokejkou. Bohužel kvůli absenci našich hráčů, jsme neměli nikoho na střídání a tato svatá čtveřice to celé odmakala sama. Ještě před prvním zápasem jsme si určili naše cíle pro turnaj. Sice se nám je nepodařilo splnit hned první zápas, ale přeci nejsme žádné rychlokvašky. A jak se říká: „dobré víno musí pořádně vyzrát“. 

Už první zápas jsme odehráli dobře, bojovně, ale bohužel (asi kvůli nepřízni počasí, za kterou nemůžeme :D) jsme prohráli. Podobný scénář měly i ostatní zápasy. Nedá se ale říct, že by tam nebyly i světlé chvilky. Dětem se povedlo předvést mnoho skvělých akcí, kterým bohužel chybělo úspěšné zakončení. 

Jestli nás něco potěšilo, tak to bylo uskutečnění nacvičené akce, které se na tréninku pravidelně věnujeme a děti ji dokázaly přenést do zápasu. Nejvíce povedený (a abychom řekli pravdu, i nejhezčí) byl poslední zápas, díky kterému jsme skončili na 10. místě, a ve kterém Robík pokřtil svoji novou hokejku hattrickem. Děti lítaly tam a zpátky a začaly jim vycházet akce. Musíme pochválit i Jakuba Beneše, našeho brankáře, který v posledním zápase nepustil ani jeden gól! (Lucie Hurychuvá)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

GDPR

Prosíme o vyplnění formuláře zpracování osobních údajů (stáhnout) všech členů oddílu pozemního hokeje Sokola Kbely od minibenjamínků až po muže a  trenéry nejpozději do konce ledna 2019.

Vyplněný dotazník předejte svým trenérům, kteří ho dají Jiřímu Kačmaříkovi (u kterého si případně můžete vyzvednout tištěnou verzi.), nebo ho předejte panu kačmaříkovi osobně, případně je zde možnost zaslat vyplněný,  podepsaný, naskenovaný formulář na phsokolkbely@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Příspěvky pro rok 2019
Pro rok 2019 jsou nastaveny nové částky členských příspěvků.
Benjamínci U6, 8 – platí 2.000,- za rok
Přípravka U10      – platí 2.500,- za rok
Mladší žactvo U12- platí 3.000,- za rok
Starší žactvo         – platí 3.500,- za rok
Od 18 let výše       – platí 4.000,- za rok
Členské příspěvky se mohou platit jednorázově do konce ledna 2019, nebo na dvakrát, a to za první pololetí 2019 je nutno zaplatit polovinu celkové částky do konce ledna, a na druhé pololetí 2019 zbytek částky do konce června. K příspěvkům je nutno připočítat 150,- Kč za člena na doplatek lékařských prohlídek. V případě více sourozenců se platí plná cena za nejstaršího a poté -500,- u každé další kategorie.

Platit lze převodem na účet:
107-9270320267/0100
do zprávy pro příjemce uveďte jména a příjmení člena.

Rozpis venkovních tréninků

Od 1. dubna 2019
Pondělí:

Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Úterý:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Středa:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00

Čtvrtek:
Benjamínci a přípravka – 17:00 – 18:30

Pátek SpS:
Mladší a starší žáci – 17:15 – 19:00