Přípravka bojovala za deštivého počasí v Mnichovicích

Je pravda, že počasí nebylo v neděli 14. dubna jediné, s čím jsme v neděli v Mnichovicích bojovali. Kromě šikovných soupeřů jsme bojovali i s velice nízkým počtem dětí na turnaji. Díky tomu jsme měli na střídání byl pouze jednoho hráče v A týmu. Béčko celý turnaj odehrálo bez střídání. A jak si tyto statečné děti za deštivého počasí vedly? 

Áčko mělo ve skupině Mnichovice B, Hradec 08 a 09 a kluky ze Slavie. V každém zápase jsme měli mírně navrch, díky čemuž jsme vyhráli všechny zápasy i skupinu. Jednou to bylo větším brankovým rozdílem, jindy menším, ale předvedená hra nebyla špatná, ač některé maličkosti můžeme vytknout, a i hned po zápasech jsme je do všech vštěpovali. 

Je pravda, že naše áčko několikrát udělalo z brankářů soupeřů hvězdy, ale to je asi naše klasické chování v útočném kruhu. Téměř pokaždé hráči řeší akci jinak, než by měli. Místo střely na brankáře volí kličku, místo kličky či naražení s volným spoluhráčem vedle volí střelu. Pořád máme na čem pracovat 🙂 trénujeme kličky do backhandu s pokrytím tělem, ale v zápase stejně uvidíte 194 kliček na forehand na položenou hokejku, a ještě po zemi. Jak jsem psal, stále máme na čem pracovat. A my na tom pracovat budeme! 🙂 

Ve finále jsme se střetli s týmem z Českých Budějovic, kde každý hráč téměř o hlavu převyšoval naše hráče a hráčku. První gól zápasu vstřelila Kája Rebcová ukázkovým přehozením brankáře zametaným úderem. Poté se síly vyrovnaly, zápas byl 2:1 pro nás. 

Infarktový byl závěr finále: posledních pár vteřin do konce, poslední útok Budějovic. Hráč z jihu Čech udělal kličku Vohňovi mladšímu v bráně, a když už to vypadalo, že vystřelí do prázdné branky, hvizd sudího zazněl dřív a nekompromisně zápas ukončil. Možná jsme měli více štěstí než čehokoliv jiného, ale zápas jsme nakonec vyhráli a druhý turnaj po sobě tak skončili na 1. místě. Nutno dodat, že konkurence soupeřů v Mnichovicích byla daleko těžší než minulý týden ve Kbelích a že áčko se muselo pro výhry nadřít daleko víc. Ale my naopak jsme rádi a všichni ví, že vítězství není jednoduché a musí se od písknutí do písknutí snažit a nechat na hřišti vše. (Tomáš Vohnický)

B tým nastoupil s Bětkou Kazílkovou, Štěpánem Večeřou, Vojtou Matušů a Robertem Čermákem, který hrál poprvé se svoji novou hokejkou. Bohužel kvůli absenci našich hráčů, jsme neměli nikoho na střídání a tato svatá čtveřice to celé odmakala sama. Ještě před prvním zápasem jsme si určili naše cíle pro turnaj. Sice se nám je nepodařilo splnit hned první zápas, ale přeci nejsme žádné rychlokvašky. A jak se říká: „dobré víno musí pořádně vyzrát“. 

Už první zápas jsme odehráli dobře, bojovně, ale bohužel (asi kvůli nepřízni počasí, za kterou nemůžeme :D) jsme prohráli. Podobný scénář měly i ostatní zápasy. Nedá se ale říct, že by tam nebyly i světlé chvilky. Dětem se povedlo předvést mnoho skvělých akcí, kterým bohužel chybělo úspěšné zakončení. 

Jestli nás něco potěšilo, tak to bylo uskutečnění nacvičené akce, které se na tréninku pravidelně věnujeme a děti ji dokázaly přenést do zápasu. Nejvíce povedený (a abychom řekli pravdu, i nejhezčí) byl poslední zápas, díky kterému jsme skončili na 10. místě, a ve kterém Robík pokřtil svoji novou hokejku hattrickem. Děti lítaly tam a zpátky a začaly jim vycházet akce. Musíme pochválit i Jakuba Beneše, našeho brankáře, který v posledním zápase nepustil ani jeden gól! (Lucie Hurychuvá)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..