Přípravka bojovala na Velké ceně Prahy

Poslední dubnový víkend vyrazila přípravka na Zelený pruh bojovat o místa nejlepší na Velké ceně Prahy. Tentokráte mohli být trenéři nadšení, protože každý tým měl 8 hráčů, tedy 16 hráčů v A i B! A to se to hned trénuje a hraje jinak! 

A tým ve finále opět proti Hostivaři

Člověk by řekl, že děti z áčka budou rády za to, že mají na střídání tři hráče a že si budou moci odpočinout. Ale asi už jsou zvyklí na to, že hrají v pěti :-). Tým áčka doplnil Jakub Matějka a Štěpán Večeřa, od kterých si trenérské trio hodně slibuje, i proto dostali šanci v áčku. Co se týče skupiny, náš tým prošel skupinou bez zaváhání, bez obdržené branky, ale hra tomu neodpovídala. Na pár výher se hráči hodně nadřeli, přitom to jsou zápasy, které vyhrávají i rozdílem třídy. Asi nebyl den. 

Po výhrách ve skupině se rozhodlo, že naše áčko bude hrát finále. Ve finále nás nečekal nikdo jiný než náš tradiční soupeř „Hostivař kluci“. Kluky i trenéry z Hostivaře máme rádi, protože hlavně s nimi si můžeme pořádně zahrát a mezi všemi panuje přátelská atmosféra. 

Zápas skončil 0:0, výborně takticky odehraný zápas od obou týmů. Proto musely o vítězi Velké ceny Prahy rozhodnout samostatné nájezdy. Ty byly velice vyrovnané a rozhodlo až 7. kolo. Štěstí se usmálo zase na tým z Hostivaře, a naše přípravka opět skončila na druhém místě. 

Jak trenéry, tak děti, tak rodiče to samozřejmě zamrzí, ale kdybyste ten zápas viděli, byli byste akorát překvapeni a nadšeni z toho, co naše děti z přípravky dokážou, když se o něco hraje.

Fotografie ze soboty na Zoněramě

B tým skončil desátý

Naše béčko mělo za prvního soupeře mužstvo Presidenta a po skvělém výkonu jsme remizovali 2:2. V dalším zápase jsme navázali na předešlý skvělý výkon, ale bohužel jsme prohráli 0:1. Nyní nás čekali kluci z Hostivaře. Očekávaný výprask se ale nekonal. Dlouho jsme odolávali. Nutno vyzdvihnout výkon gólmana Jakube Beneše. Byl to jeho zápas. Nakonec se mu však dvě kuličky za záda zakutálely. I tak prohra 0:2 od takového soupeře prostě nebolí. 

Po takovýchto skvělých výkonech se dalo očekávat, že i v ostatních zápasech hráči svou hrou půjdou nahoru. Bohužel bylo tomu přesně naopak. 2x prohra 0:4 nás odsunula na 10 místo. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Vojta Matušů. Díky všem. První tři zápasy byli skvělé.

Tréninkový zápas na Hostivaři

Nejen my ale i trenérské duo kluků z Hostivaře je rádo, že si může pořádné zápasy zahrát. No a proto jsme po společné domluvě ve čtvrtek 2. května odjeli do Hostivaře, kde jsme si místo tréninku zahráli od 15.30 přátelský zápas právě s Hostíkem. Jak to dopadlo, nikdo neví. Možná ve hře vyhrála Hostivař, a my pak tréninkově na nájezdy, ale to je úplně jedno. Podobné zápasy dají dětem daleko více než 20 pořádných tréninků. Zápas, kde se od začátku musí makat a nesmí se vypustit žádný souboj, to je něco, díky čemuž se děti lepší a díky čemuž je hokej více baví. 

My proto děkujeme všem z Hostivaře za to, že nás pozvali na jejich trénink, který trval bezmála dvě hodiny, a který nás všechny, od dětí, přes trenéry až po rodiče, neskutečně bavil. Věříme, že z tohohle se jednou stane tradice! 🙂 

Tomáš Vohnický a Petr Bárta

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..