Tří zápasová porce mladších žáků

Mezinárodní turnaj v Hradci Králové zamíchal rozlosováním do té míry, že se v sobotu 19. května na hřišti HC Praga sešly 4 týmy, které si odehrály zápasy i mimo původní nalosování. Proto jsme nejprve hráli proti R.S.C. Praha, pak proti Liticím B a nakonec se střetli s Rakovníkem.

Zápas proti R.S.C. byl velice nepříjemný pro našeho brankáře Viktora Felta. Pokud stojí celý zápas v kruhu, a je „studený“ protiútoky jsou vždy nebezpečné. R.S.C: jich mělo za celé dva poločasy celkem všehovšudy čtyři, a dokázali dát 2 branky. Jinak jsme je prakticky za polovinu nepustili, ale pokud nedáme i z atakového tlaku branku, musí zákonitě následovat trest. Prohra 1:2 mrzí.

Druhý zápas proti Liticím B byl stejně rychlý, ale už bylo na klucích znát, že si dávají pozor na zadní vrátka a vždy jsme tahali za ruční brzdu v okamžiku možného přečíslení mnohem pozorněji. Výhra 3:1 byla odměnou za předešlou porážku. Do hry se dostali všichni hráči a bylo to znát.

Poslední zápas proti Rakovníku byl ze šuplíku těch vydřených. V poločase jsme prohrávali 0:2, ale bylo vidět, že všichni chtějí, a cítí, že mají na víc, než odejít s prázdnou. Část zápasu jsme hráli 4 na 4, proože Aleš při snaze dát pumelenici a protrhnout síť, netrefil míček, ale obránce zato spolehlivě vyřadil na chvíli ze hry. Jelikož neměl Rakovník na střídání, stáhli jsme jednoho v poli.

Druhý poločas jsme nedali už soupeři šanci podniknout něco nebezpečnějšího, i když závary u nás v kruhu byly. Díky Vojtovi Honzovi a Alešovi, jsme nakonec obrátili skóre v náš prospěch a vyhráli jsme 3:2.