HockeyPárty 2020 – dobrá nálada tekla proudem

Slavnostní ukončení hokejové sezóny se i přes obavy, zda vládní nařízení umožní slezinu více jak 50 lidí pod otevřeným nebem, začalo organizovat v okamžiku, když jsme věděli, že to možné bude. Záložní plán kalkuloval s možností uspořádat HockeyPárty až koncem srpna, ale to by už nebylo to pravé vořechové a jsme rádi, že se nás na hřišti TJ Sokola Kbely sešlo v sobotu 13. června takové množství.


Akci předcházel na hřišti turnaj benjamínků a minibenjamínků. Při vyhlašování výsledků jsme mohli přivítat vzácnou návštěvu a to místostarostku Ivanu Šestákovou a starostu MČ Prahy 9 – Kbely Pavla Žďárského, kterému jsme předali oddílový dres s číslem 89.

Mladší žáci pro změnu utíkali před kroupy ze hřiště na Zeleném pruhu, kde byl turnaj kvůli průtrži mračen předčasně ukončen. Zhruba cca o 5 minut. Organizátoři postavili stan, který byl pro tyto účely zhotoven na míru, připravili hřiště a jakmile se moderátor dne Martin Večeřa ujal slova, události se již nedaly zastavit.

Stánek oddílu pozemního hokeje TJ Sokol Kbely, kde si zájemci mohli přímo na místě vyzkoušet a objednat oddílové oblečení se znakem klubu

Dokumenty
Vzhledem k tomu, že organizátoři měli pro přípravu oslav ukončení sezóny relativně krátký čas, dokázali jsme připravit a vytisknout ročenku, a dotisknout hráčské kartičky, které doplňují balíček z loňského roku. Měli jsme v plánu doplnit ho o mnohem více kartiček, ale vládní opatření a zastavení a následně zrušení všech venkovních soutěží nám způsobilo jistou čáru přes rozpočet. Proto jsme neměli příležitost nafotit další hráče a vytvořit jim kartičky.

Mrzí nás to, ale z fotek, kterými jsme disponovali, jsme nemohli sestavit plnohodnotnou kartičku a doplnit sérii tak, aby byla kompletní a čítala 84 kartiček. První série našich hráčských kartiček je tedy uzavřená, a my získali bohaté zkušenosti a know-how, jak zajistit, abychom na příští HockeyPárty pokryli nejen všechny hráče, ale měli plnohodnotnou sérii.
Každým rokem vyhlašujeme nejlepšího hráče a hráčku za uplynulou sezónu. Kritéria nejsou v počtu branek, úspěšných kliček, nebo kvalitních obranných zákroků, ale trenéři posuzují své hráče hlavně podle toho, jak velký pokrok dokázali za rok udělat, a oceňují jejich přístup ke hře i kolektivu.

Vyhlášení je v podstatě vlajková loď Hockeypárty, ale než začal samotný ceremoniál předávání cen, ujal se slova čerstvý předseda Robin Weintritt, který pozdravil přítomné, zhodnotil ve stručnosti jak uplynulou sezónu, tak i nastínil blízkou budoucnost oddílu a poděkoval všem, co přidali, přidávají a jistě v budoucnu přidají ruku k dílu ve prospěch klubu.

Poté jsme mezi sebou přivítali Kateřinu Lacinou, úspěšnou odchovankyni Sokola Kbely, která okusila hokejový chléb téměř po celém světě, získala bronzové medaile na Halovém mistrovství světa v roce 2015 a halovém mistrovství Evropy v roce 2020 v Minsku. Doufáme, že nezůstane osamocená a jediná a že oddíl „vyprodukuje“ její následovnice a následovníky.


Hráči roku
V kategorii benjamínci a minibenjamínci udělali všichni hráči bez výjimky výrazný pokrok v tréninku a tak každý dostal medaili, ročenku a balíček sběratelských kartiček našich hráčů.
Individuální ocenění nejlepšího hráče sezóny získali:

Kategorie Brankař: Nikola Marišlerová
Kategorie Přípravka B U10: Vítek Čermák
Kategorie Přípravka A U10: Štěpán Večeřa
Kategorie Mladší žáci U12: Jan Ambrož
Kategorie starší žákyně U15: Lucie Hájková
Kategorie Starší žáci U15: Vojtěch Větrovec
Kategorie muži: Jakub Griebl
Kategorie ženy: Sára Chaloupecká

Ocenění hráči dostali diplom, cenu oddílového míčku na podstavci a tričko.
Každý rok se přesouvají hráči z nižších věkových kategorií do vyšších. Je to významná událost, a abychom si tuto skutečnost náležitě uvědomili, prošli všichni hráči ostaršení iniciačním obřadem pasování, kdy se z novice stává elév, z eléva žák ze žáka mistr. Hráči postupně prošli uličkou slávy, přistoupili k magistru hokejového umění Vaškovi Podskalskému, poklekli na pravé koleno, a Vašek každého pasoval do vyšší kategorie. Zároveň jsme pasovali nováčky do „cechu hokejového…“

Soutěže
Jakmile oficiality skončily, rozjela se pořádná show! Soutěžilo se, jedlo, pilo i tancovalo a to až do pozdních hodin. V hlavním programu se soutěžilo v šesti týmech, zpravidla patnáctičlenných, spravedlivě složených ze všech věkových kategorií. Týmových soutěží se účastnili jak hráči, trenéři, ale i rodiče, zkrátka všechny kategorie příznivců kbelského pozemního hokeje. Soutěže to byli rozličné a všestranně zaměřené, jako například vedení míčku se zamotanou hlavou, vedení míčku ve dvojici, střelba na branku s rozličnými typy hokejek, a nebo petanque. Vyhrál Tým číslo šest!

Během soutěží nebo volné zábavy se přítomní mohli seznámit s novou nabídkou našeho klubu a to oficiálními merchendisingovými produkty, jako jsou tašky, čepice, trika, mikiny nebo bundy s logem našeho oddílu. Přímo na místě si každý mohl objednat to, co se mu líbí nejvíce, případně si oblečení vyzkoušet, aby velikost skutečně padla jak ulitá… Kdo na místě nemohl přímo být, má šanci si zpětně doobjednat zboží z ceníku, který je k dispozici ke stažení na našich stránkách.

Poděkování
Letošní HockeyPárty by se rozhodně neobešla bez vydatné pomoci členů Společnosti podporovatelů pozemního hokeje ve Kbelích, kteří nejen že připravili stan s oblečením se znakem oddílu, ale vydatnou měrou se zasloužili o organizaci soutěží, tisku ročenky a hráčských kartiček, cen apod.

Společnost podporovatelů založili rodiče našich svěřenců a je otevřená všem dalším rodičům, či rodinným příslušníkům, kteří mají zájem podílet se nebo jen podpořit chod klubu. Každý případný zájemce najde veškeré informace na stránkách společnosti www.hokej-kbely.cz.

Díky patří Michalu Lupačovi, který se ujal dvou palačinkovačů a v praxi předvedl, jak to má těžké stánkař na Vánočních trzích. Fronta čekatelů na nejlepší palačinky pod sluncem byla sice krátká, ale nikdy se nezmenšila pod čtyři mlsné zájemce.

Oddíl pozemního hokeje TJ Sokol Kbely děkuje nejen hráčům za předváděné výkony, ale hlavně všem rodičům, kteří sezonu absolvují s námi na trénincích a zápasech (turnajích) a maximálně nás podporují.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..