Mládež zahájila halu turnajem „Pošíka“

Halová sezóna je obdobím, kdy se pozemní hokej přesouvá do tělocvičny a začínáme novou soutěž s malinko odlišnými pravidly. Letos se nám podařilo každoroční turnaj Memoriál Dr. Pošíka, který organizuje oddíl Bohemians, obsadit všemi kategoriemi, které máme. U8, U10, U12 a U15 dívky.

Zatímco starší žákyně odehrají svůj turnaj až 16. listopadu, ti menší ho absolvovali o víkendu 2. a 3. listopadu 2019 v hale Bohemians na Hagiboru.

U8
V sobotu dopoledne odehrála kategorie U8 se dvěma družstvy, které odehrály pět zápasů. Na dětech bylo vidět, že jsou to jejich nejen první zápasy v hale, ale u některých i úplně první zkušenosti s halovým hokejem. Zápas od zápasu se děti zlepšovali a podle výkonu a nadšení lze usuzovat, že všechny soupeře v letošní sezóně pořádně potrápíme!

U12
V odpoledních hodinách přijel na Hagibor tým mladších žáků v ne zcela kompletní sestavě. Hráli jsme 4+1 a měli jsme 2 na střídání. V prvním zápase se proti nám postavil soupeř z Hradce Králové 2008. Jednalo se o naprosto první zápas po venkovní sezoně, takže je pochopitelné, že se musí počít s chybami jako jsou vysoké balonky či hra do položené hole. Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, v sedmé minutě se nám však nedařilo dobře nahrávat a protihráči nad námi o gól vedli. Ke konci zápasu už jsme se nakonec lépe sehráli a nakonec jsme zvítězili 3:2.

Ve druhém zápasu jsme se utkali s týmem Bohemians Praha.  Už od začátku byla jasná převaha Kbelského týmu. Skvěle jsme bránili, a dařili se nám i povedené útočné akce na soupeřovu bránu. Nejlépe sehranými útočníky se ukázaly dvojice Ríša + Jára  a Viki + Radim Boháčovi, které několikrát skórovaly.

Hradec Králové 2007 byl naším třetím soupeřem. Tento zápas byl rozhodně nejtěžším a nejvíce napínavým. Oba týmy hrály dobře, ale ani jednomu se nedařilo úspěšně zakončovat. Nebezpečné soupeřovy protiakce dobře bránil Tonda Lupač. V polovině zápasu jsme kvůli vlastní chybě dostali branku a dlouho se nám nedařilo srovnat skóre. Hrdinou zápasu se stal Honza Růžek, který se jen několik vteřin před koncem zápasu rozjel sám na bránu a prudkou střelou zaskočil hradeckého brankáře, který míček nechytil.  Utkání dopadlo tedy nerozhodně 1:1.

V posledním utkání jsme se střetli s týmem RSC. I když se jednalo o čtvrtý zápas, paradoxně jsme dělali nejvíce chyb. Nehlídali jsme si hráče a nechávali soupeřovy balony procházet středem. Několik protiakcí vychytal Honza Ambrož, který se činil i v předešlých zápasech.  Zápas sice skončil výhrou 3:0, ale jen díky tomu, že soupeř žádnou ze svých akcí neproměnil.

Kluci odvedli slušný výkon a po třech výhrách a jedné remíze jsme obsadili první příčku a odvezli jsme si z turnaje zlato. Věřím, že nás v halové sezoně čeká více takových úspěchů.

U10
V neděli nastoupila ke svým prvním zápasům v hale naše přípravka, kde jsme měli zastoupení tradičně s A i B týmem. A tým odehrál turnaj s jednou prohrou, jednou remízou a dva zápasy vyhrál, čímž obsadil konečné třetí místo na turnaji. B tým ač podal (až na poslední zápas) naprosto exklusivní výkony, dokonce jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem týmu Hostivaře (2:3), na konto jsme si připsali tři prohry a jednu výhra.

Václav Podskalský, Sára Chaloupecká, Petr Bárta

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..