Mladší žáci se zlepšují

Doufaje v nejsilnější sestavu jsme na poslední chvíli obdrželi dvě omluvenky, nicméně na Zeleném Pruhu 23. září 2018 jsme nastoupili proti RSC a Liticím A v dobré sestavě. Oproti předchozím dnům došlo k prudkému ochlazení a já doufám, že v Bolevci, první víkend v říjnu, budeme všichni zdraví a natěšení. Před zápasem jsme zvolili svého trvalého kapitána. Je jím Matěj Pavlík. Rozdali jsme dresy a kluci se o ně po celou sezónu budou starat.

Chvilku trvalo, než jsme se v zápase s RSC dostali do optimálního provozního tempa, ale spíše si myslím, že to bylo nervozitou. Poločas skončil 1:0 pro nás. Branku dával po nahrávce Vojty Větrovce Jan Růžek. Do druhého poločasu jsme však naskočili mnohem uvolněněji a na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Viktor Boháč s Vojtou Větrovcem dali po dvou brankách a vyhráli jsme 5:1. Vojta navíc má za zápas tři asistence (finální nahrávky na gól). Myslím, že bychom asi dali mnohem víc branek, ale zatím nám chybí chladnokrevnost a zkušenost při zakončení akce.

To se projevilo ve druhém zápase s Liticemi A. Oproti prvnímu duelu s Liticemi ve Kbelích se mi herní projev zdál mnohem čistší, dokázali jsme zastavovat útok soupeře, vytvořili jsme si i příležitost k protiútoku, ale ještě zatím nedokážeme dotáhnout celou akci k finální střele, respektive nahrávce. Prohra 8:0 sice je na jednu stranu vysoká, ale posuzujme v tomto případě zlepšení týmu. Soupeř spolu navíc hraje přes rok, ví o sobě a my máme v našich řadách nováčky, co se zatím sehrávají.