Prázdninové tréninky

Milí rodiče, vážení přátelé,

Je každoročním pravidlem, že se o prázdninách organizují na našem hřišti středeční dobrovolné tréninky pro všechny kategorie včetně rodičů a přátel pozemního hokeje. Zpočátku šlo o jakousi Prázdninovou školu, kde se hráči doučovali novým věcem, v průběhu let jsme tréninky pojali mnohem volněji, ale letos bychom se chtěli zpátky zaměřit metodicky mnohem hlouběji (téměř až do podoby školení) a pozvat na naše „vyškolovací“ tréninky nejen hrající členy, ale i širší hokejovou veřejnost. Zejména z řad rodičů a fanoušků našeho sportu.

Nasloucháme Vám! Vnímáme zájem rodičů i fanoušků o pozemní hokej, o sport, který hrají jejich ratolesti, a cítíme, že v mnoha případech coby divák tápete nebo si nejste jistí, proč rozhodčí písknul, proč hráč hraje zrovna takhle, co je, a jak se zahrává trestný roh, velký roh, selfpass a podobně. 

Rádi bychom Vás proto touto cestou pozvali na prázdninová tréninková vyškolování, kde si budete moci protáhnout nejen těla a zasportovat si se svými dětmi, ale také si můžete osvojit sport jménem pozemní hokej in natura. Dozvíte se o principech a zásadách hry, o technice, strategii, taktice, zkrátka nahlédnete do kuchyně celosvětově třetího nejpopulárnějšího sportu, navíc olympijského sportu! A kromě toho, že si pozemní hokej vyzkoušíte, a dozvíte se o něm víc, než obyčejný divák-laik, rovněž si ho po několika lekcích zamilujete!

Pokud se nebudete chtít aktivně zúčastnit s hokejkou v ruce, můžete se jen dívat, čímž si vysloužíte unikátní titul „Odborně vyškoleného diváka ve sportu pozemní hokej“, čímž se z obyčejného laika stane zasvěcený divák s certifikátem II. třídy pro odvětví: Vím toho víc než před tím.“ Rodiče a fanoušci, kteří budou aktivní a zapojí se pravidelně do cvičení jako (spolu)hráč, naopak dostanou certifikát I. třídy pro odvětví: Umím toho víc než před tím,“ a stanou se „Odborně vyškoleným aktivním divákem ve sportu pozemní hokej.“

Tréninky povede Dušan Hrazdíra a uskuteční se každou středu od 18.00 na hřišti Sokola Kbely s umělým povrchem. První zahajovací vyškolovací trénink se uskuteční 1. července.

Struktura tréninkových jednotek bude stejná, obsah se bude lišit podle zvoleného tématu tréninku.

  1. Rozcvička – zaměřená na koordinaci pohybu a orientaci v prostoru,
  2. Nalejvárna – základní cvičení pro pochopení tématu,
  3. Koštování – uvedení osvojených znalostí nalejvárny do praxe zábavnými cvičeními,
  4. Aplikace – volná hra se zaměřením na aplikování osvojených dovedností z koštování do zápasu,
  5. Výklusprotaženíobčerstvení.

Těšíme se na Vás.2 thoughts on “Prázdninové tréninky

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..