Přestřelka na Slavii s Bohemians

Starší žáci nastoupili na hřišti SK Slavia proti týmu Bohemians. Na podzim od nás dostali slušný příděl 13 branek, ale Bohemians, který letos hraje spolu s HC President, je tým velice nevyzpytatelný, a rozhodně jsme nemohli očekávat, že předvede stejný výpadek, jako na podzim. Náš tým doplnila Eindži, a Max s Aničkou z mladších žáků. Do stavu 2:1 pro Bohemians to byla vyrovnaná hra, ale pak jsme si vzali Time-out.

„Hráči si sami“ zmněnili sestavu a rozestavení. Není mi jasné proč, ale chtěli to tak, a nutno říci, že to nefungovalo. Ostatně poločas 7:2 pro Bohemku to jen dokazuje. Pro mne jako trenéra neexistuje, že to tak někomu vyhovuje a že v tom nevidí problém. Je to velký problém, protože pokud si kdokoliv z hráčů bude dělat to, co chce a nebude plnit trenérovi pokyny, nebude to fungovat jak na hřišti, tak mimo něj. A navíc poznámka z doslechu, stejně si řekneme jak to budeme hrát potom, není dobrá známka soudržnosti týmu k taktice a strategii trenéra, který v tomto případě má zodpovědnost za vče, co se děje na hřišti.

Po poločase jsme se vrátili k původnímu (sice modifikovanému) rozestavení a to s Tomášem Kroupou v záloze(!!!), nikoliv v obraně a jedním útočníkem. Podle všeho soupeř polevil, a podcenil druhou polovinu s tím, že si také říkali sami pro sebe, že nám vrátí tu rychtu z podzima, případně si sami nechtěli připustit, že by s takovým rozdílem mohli prohrát. Zajímavé je, že také neposlouchali svého trenéra, který je varoval. Jedno je jisté. Každá střela, kterou jsme vyslali na branku, respektive která branku neminula, znamenal gól pro nás. Ke konci už to bylo 7:6 a nepomohl ani time-out Bohemians. Naše převaha byla na hřišti znát. V posledních dvou minutách promněnila Bohemka nepovedený trestný roh a my stačili jen snížit na konečných 8:7. Pak rozhodčí ukončil zápas.

Lukáš Kožich hrál s neuvěřitelným přehledem, a Anet znovu nezkazila balonek a zejména v druhé půlce byla její pravá strana hřiště skutečně pouze její! Tomáš hrál svůj standard, ale je vidět, že skákavý povrch mu moc dobře nedělá, nicméně pokud se svévolně nestáhl do obrany a zůstal v záloze, dávali jsme branky. Ema tým podržela, bez ohledu na 5 branek, které byly z hole zelenobílého ostrostřelce skutečně nechytatelné. Já osobně mám ze zápasu velice dobrý pocit. Pochopitelně, že prohra mrzí, ale tým dokázal stáhnout pětibrankový rozdíl, zbytečně jsme neztráceli míčky bezhlavými odpaly alá Ruda (tentokrát byl v Krkonoších), a pokud si hráči nechtěli hrát podle sebe a poslouchali trenéra, byl tým úžasný. Tedy pokud ho poslouchali…

V šatně pak létaly vzduchem možnosti jak by zápas skončil, kdyby… ale na to se nehraje. Fakt je, že to, co spálil Radek a Dominik je neuvěřitelné a i Dominik sám se snažil zarýt hlavu hluboko do umělé trávy, když si uvědomil, co promeškal. Naše převaha však byla statisticky výrazná, a je skutečně škoda, že jsme ji lépe nevyužili. Měli jsme 5 trestných rohů, a jen jeden využili. Soupeř využil jeden jediný. Zahrávali jsme 6 velkých rohů, Bohemka jen dva. Bohemians proměnili jednu penaltu, my neměli žádnou.

Branky dávali Max, Tomáš z rohu, Eindži, Tomáš, Deminik, Tereza a znovu Eindží (taklhe mi to říkala, říkej mi Eindží…).

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..