První zápasy starších žáků

tym-kostelec

V Kostelci nad Černými lesy se 26. listopadu uskutečnily první dvě kola ligové halové soutěže starších žáků. V prvním zápase jsme se střetli s Rakovníkem a druhý duel byl proti Presidentu. Protože máme snahu mít silný a zkušený kádr, pozvali jsme na zápasy i posily z mladších žáků Martina, Jonáše a Maxe. Nechceme mít jednoho nebo dva na střídání, v případě zranění nebo nemoci musí plnohodnotně zaskočit a někdy ostruhy získat musí. Čím dříve, tím lépe.

S Rakovníkem máme velmi pasivní bilanci. Jsou to kluci šikovní, běhaví a mají velmi dobrý přehled na hřišti. Jejich technika hole s míčkem je bravurní, přesně jak to má vypadat. Kontakt s míčkem má hokejka po celou dobu vedení a kdykoliv jsou schopní změnit směr běhu. Odolávali jsme a Dominik v brance držel poločasovou naději 3:0. Postupem času ale kontroloval hru a my stačili jen dát čestnou, a nutno říci mazáckou branku Maxem. 6:1 jsme prohráli.

Když jsem viděl ráno Hradec, jak se trápí s Presidentem (nebo to bylo naopak?), říkal jsem si, že President porazíme. Byli jaloví. Ne však v duelu s námi. Jejich obrana byla mnohem lepší a výkon koncentrovanější. Po Brance Jonáše a Tereze jsme v půlce vedli 2:0, ale byl to velice houževnatý zápas z obou stran. Vynikající výkon podala v brance Emma. Do druhé půlky nastoupil President s taktickými pokyny a my na ně reagovali time-outem. Hra byla vyrovnaná, ale náš soupeř však šel za brankou jak „slepice po flusu“. První gól dali z penalty, která na nás byla odpískána po hloupé chybě (sekání) a druhý gól padl 15 vteřin před koncem z trestného rohu. Konečný výsledek 2:2 mrzí.

Bojovnost vysoce hodnotím. I u mladších žáků. Jonáš sice měl více prostoru na hřišti, však už nějaký ten zápas za starší žáky hrál, ale Jakmile se Martin s Maxem trochu víc otrkají, můžeme to víc točit. Radek bude muset víc jíst syrové maso, aby byl dravější a Ruda musí nejdřív zamyslet a pak nahrát, a hlavně musí trefit hokejku spoluhráče, ne soupeře.

Jediný problém v obou zápasech byly ztráty míčků v osobních soubojích, kdy místo na soupeřův backhand se snažíme projít po položené forhendové straně. A na to jsme dnes doplatili. Stažení kličky pod nohy a zrychlení do prava nám chybí.

img_7384_fotor

img_7385_fotor

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..