SportWays Camp : Jan Ambrož

V minulém článku jste si mohli přečíst, jak si SportWays Camp užil Tonda Lupač. Dnes přišla řada na dalšího mladšího žáka v pořadí, Honzu Ambrože, chcete-li Vohňu nebo Ambrůžka. Jak Honza shrnul celý týden v Holandsku? 

 

 

Vloni v říjnu jsme se s Tondou Lupačem bavili o tom, že bychom mohli vyrazit na SportWays do Amsterodamu. Před dvěma roky tam byl jeho starší brácha Jonáš, tak jsme to chtěli také vyzkoušet. Domluvili jsme termín, rodiče zaplatili platbu a začal jsem sledovat internetové stránky kempu. Pak už jsme jen čekali.

 

 

V březnu jsem se ale začal trochu bát, protože byly zavřené hranice a my si
mysleli, že se nikam nedostaneme kvůli koroně. Ale z Holandska nám posílali pravidelně zprávy a koncem června přišla zpráva z Amsterdamu, že se kemp koná a už nezbylo nic jiného, než se začít připravovat.
Vyrazili jsme s rodiči den dopředu v  sobotu a přespali jeden den v Německu v Osnabrüku a druhý den už jsme to měli jen 250 km do Amsterodamu, tak jsme nemuseli tak brzy vstávat. S Lupačovými jsme se srazili na McDonaldu v Amsterdamu, dali si něco na zub a
vyrazili do cíle cesty – Amstelveenu.

 

 

Nástup jsme měli v neděli mezi 13 – 14 hodinou a já s Tondou jsme dorazili okolo 13:10, protože jsme byli strašně natěšení, ale i trochu nervózní, protože jsme nevěděli, co nás čeká a jak to zvládneme s angličtinou. Přijetí bylo super, všichni byli vysmátí a z nás to spadlo. Vybalili jsme si ve stanu, kde jsme byli i s jedním Francouzem a dvěma Němci. Potom následoval malý trénink.

 


Měli jsme dvoufázové tréninky, mezi 18-19 volný čas, který jsme mohli strávit, jak jsme chtěli, třeba být na telefonu. Po 19 hodině byla večeře a jídlo bylo velmi dobré. Ve středu jsme šli na společnou večeři do vedlejšího klubu a potkali tam Jonáše, ale bohužel nás k sobě nepustili, tak jsme si nemohli ani popovídat zážitky. Během celého kempu jsme poznali spoustu nových tréninkových technik a dovednostních cvičení po celém hřišti. Učili jsme se odebírání míčku, slalom s nahráváním o pomocnou síť atd.

Na brankářských trénincích mi doporučili držet se spíše na nohou, vykopávat míčky do stran a práci s hokejkou. Používali jsme super věc, což je měnič směru míčku při střele. Během kempu nás navštívili zajímaví hosté, se kterými jsme měli možnost si popovídat a zatrénovat. Mezi nejznámější patří David Harte, Gizella Zerbo a jiní.

 

 

Trenéři byli kamarádští a hodně nás naučili. Překvapilo nás, jak velký mají
v Holandsku sportovní areál. Ten, kde jsme byli, měl 4 hřiště a vedlejší snad
ještě víc. Ten týden utekl jako voda, hodně nám dal a rád bych se tam zas vrátil. V sobotu si nás rodiče vyzvedli, dali jsme pěknou mísu hranolek s majonézou a rozešli se. 

 

 

Tonda jel s rodiči a Jonášem domů a já zůstal s našima ještě pár dní na cestách v Holandsku. Největší překvapení a odměnou pro mě bylo, když jsme při cestě domů zajeli do obchodu s hokejovou výbavou pro brankáře Verbunt Hockey a já si vybral ploché kopny.

Jan Ambrož

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..