Starší žáci skončili šestí

V sobotním odpolendi se v hale Chodov uskutečnily poslední dva zápasy ligy starších žáků. V posledním zápase v systému každý s každým jsme se střetli s týmem Bohemians, a v zápase o 5. – 6. místo jsme si to rozdali s Hostivaří. Nastoupili jsme v kompletní sestavě, se kterou jsme odehráli od začátku sezóny tedy i s podporou třech mladších žáků Jonáše, Maxe a Martina.

V duelu s Bohemkou jsme měli navrch. Tím nechci říci, že bychom byli lepší, ale spíše jsem měl dojem, že Bohemins nebyla tak sehraná, a patrně byla stejně jako my doplněná o mladší žáky. Nicméně i my jsme měli výpadky a nechali jsme soupeře srovnat naše vedení 2:0 a v nervydrásajícím závěru jsme uhájili těsné vítězství 3:2, kdy navíc měla Bohemka výhodu dohrávaného trestného rohu po čase. Jednu branku dala Anetka a dvě Jonáš, Bohemka vyhrála na trestné rohy 4:1, ale ani jeden nevyužila.

Nestihl jsem roh celý.

Dostali jsme se tak na šesté místo a o celkové umístění jsme se střetli s týmem Hostivaře, se kterým jsme v základní části remizovali 2:2. Hostivaři stačí k pátému místu remíza, my jsme museli vyhrát. Znovu to byl pohledný zápas se spousty góly a přeléváním skóre z jedné strany na druhou. Vedli jsme 2:0, prohrávali jsme 2:4, ale ve finiši jsme nakonec dokázali vyrovnat na konečných 4:4. branky dali po dvou Tomáš s Jonášem, měli jsme 4 trestné rohy jako soupeř, my využili dva on jen jeden a rovněž zužitkoval jednu penaltu.

Znovu jsme vedli v obou zápasech a znovu jsme o vedení přišli. Pokud bych měl sezónu zhodnotit, výsledkově jsme na tom hůře, ale herně, zejména po taktické stránce, jsme byli lepší, než v loňské sezóně. Chybí nám trénink techniky v hale, soupeř tu možnost má. Ne všichni mohou trénovat na klasickém halovém hřišti s plnými rozměry, ale když tu možnost mají, tak i na malém kousku si zatrénují slalom. My jsme po rekonstrukci palubovky v sokolovně o tuto možnost přišli, a alespoň jsme se zaměřili na iné detaily tréninku. Přesto si myslím, že jsme odehráli i technicky vyrovnané zápasy.

Jediný nedostatek, který oproti ostatním týmům máme, že nejsme schopní plánovat si kroky dopředu. Zatím se dobře orientujeme na hřišti a jsme schopní si nahrát a zpracovat přihrávku i spohybem bez míčku. Tím to však končí. Je potřeba vědět a mít představu co udělám s míčkem poté, co nahrávku přijmu. Musíme si uvědomut, že ke hře patří i předvídání co se stane v následující chvíli (akci), a plánování, jak tuto akci co nejlépe zrealizovat ve svůj prospěch.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..