Středeční hokejový den

Po ranní rozcvičce a snídani, jsme dokončili na hřišti testovací baterie. Počasí mělo být lepší než včera, tedy oblačno a žádný déšť, ale obloze jsme nevěřili. Temné mraky se nechtěly roztrhat.

Naštěstí se rozpršelo těsně před obědem a i polední pauza se trochu protáhla. Avšak jsme připraveni. Proto jsme si ještě pustili metodické video Smýkaného úderu, který natočila TMK ČSPH v roce 2002 a video Německé školy. Jakmile přestalo pršet, vyběhli jsme na hřiště s míčkem a hokejkou. Zajímavé bylo vidět děti, jak to, co viděli v televizi, chtěly děti hned zkoušet na hřišti.

Odpolední hokejový blok byl velice intenzivní. Je i vidět, že od prvního dne se udělal velký pokrok, zejména v pohybu na hřišti, ale i tak je ztráta koncentrace častá.

Děti nás neustále překvapují:

—-

„Vyčistil sis zuby?“
„Ne, já jsem ztratil kartáček a pastu.“
„Jak ztratil…? Nemáš to tady?“
„Aha, no jo, to je moje.“

„Co to děláš? Proč tak divně chodíš?“
„Jsem minecraft panáček…“

„Budeme běhat 3×300 metrů?“
„Nebudeme.“
„Ale minule jsme běhali.“
„Letos ne.“
„Hmm každý rok jsme běhali 3×300 metrů to je divný ne?“
„… jo je. Zítra si to zaběhnem.“
„Neeeeeee“

„Proč tu stojíš a nehraješ?“
„To nemá cenu. Oni mne ponižují.“
„… Co? Jak ponižují?“
„No – vždycky mi vezmou míček. To je tak ponižující…“

Po večeři jsme měli zápas v T-balle. Což je softball pro děti s odpalováním ze stativu a měkčím míčkem. Po krátké instruktáži se na to děti vrhly jak hladoví a po třech směnách skončil zápas 12:9. Respektive po čtvrté směně, dohrávka se nehrála. Nadšení bylo možná až moc velké, jen doufáme, že nám nezačnou místo hokeje hrát soft…

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..