6 bodů přinesly velkou šanci na postup

Předposlední dvoukolo odehrál mužský tým Sokola Kbely 17. února 2019 v hale na Slavii v Praze Edenu. Sestavu jsme doplnili o Dušana Hrazdíru a Petra Bártu. Z marodky se vrátil Lukáš Kožich. Čekal nás soupeř HC 1946 Praga a HC 1972 Rakovník. 

Do prvního zápasu proti Pragovce nastoupil od začátku do branky Aleš Plocek, avšak úvod zápasu se nám moc nepovedl, když z hned z prvního trestného rohu na nás Aleš dostal z rohu „jesle“. Pragovka hrála od začátku trpělivě a dobře takticky vedenou hru, a hlavně tvrdě, což nám dělalo dost problémy. Soupeř sice přidal ještě druhý gól ze hry, ale my jsme si však postupně vytvářeli šance, které nám zpočátku brankař Pragy pochytal, ale nakonec jsme do konce poločasu přece jen dokázali vyrovnat na 2:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe. Rozhodčí začali více trestat tvrdou hru soupeře, my jsme zamkli obranu a začali soupeře přehrávat a necelou minutu před koncem jsme dali vítěznou branku na 3:2. Byla to vydřená, ale důležitá výhra.

Druhý zápas proti Rakovníku B jsme začali aktivně a hra byla velmi vyrovnaná zejména ve středu pole. Snažili jsme se nebezpečný Rakovník, v jehož řadách stáli proti nám někteří čerství Mistři republiky, odpovědně bránit a veškeré nebezpečné akce jsme zastavovali ještě před naším kruhem. V obraně se střídali Lukáš Kožich, Dušan Hrazdíra a Václav Podskalský a nutno říct, že soupeře nepustili skoro k žádným šancím. Pokud to před veškerou snahu začalo v kruhu hořet, Šimon v bráně to dokázal uhasit.

Náš útok si ale nevěděl rady, jak překonat bezchybného a zkušeného (téměř dva metry vysokého) brankáře Rakovníka Pavla Hrabu, který pochytal všechny tutovky. Nicméně se opakoval téměř stejný scénář jako z prvního zápasu s Pragovkou. Do prvního poločasu dokázal Rakovník z rohu vsítit branku a my prohrávali 0:2.

Druhý poločas jsme opět začali aktivně. Během úvodní minuty jsme měli dvě tutové šance na srovnání… Pavel Hraba, který navíc velice brzy dosáhne padesáti křížků, je pořád mrštný a naši střelci si mezi jeho tělem a brankovými tyčkami stále nedokázali najít skulinku. Dá se říci, že soupeř hrál o krapet více tvrdě než Praga, a to se jim v mnoha případech nevyplatilo. Velkou část druhého poločasu hráli v oslabení, a to jim ubíralo sil, my se dostávali snadněji do přečíslení, ale co naplat, zelená hora Hraba nám nic nepustila. Měl svůj den…

Pořád jsme ale nepřestávali hrát, soupeř znervózněl, my stále bušili do jeho obrany a betonů Pavla Hraby, až toužený zlom nakonec přišel. Jedním gólem ze hry a dvěmi brankami z trestného rohu jsme necelé 2 minuty před koncem definitivně otočili zápas, když Václav vstřelil vítězný gól z rohu. Rakovník se už ke konci nedostal do žádných šancí a důležité vítězství jsme uhájili!

Měli jsme opět jako v každém předchozím zápase mnoho rohů, ale neměli jsme velkou úspěšnost v jejich proměňování. Holt chybí pravidelný trénink. Ale to se snad v budoucnu zlepší …

Nutno říct, že Dušan na pozici levého obránce hrál skvěle na to, že už dlouho nehrál ligový zápas (dva roky). Lukáš Kožich také předváděl spolehlivou a výbornou hru do předu z pozice pravého obránce. Vašek Podskalský si díky Dušanovi mohl odskočit do útoku a tato změna týmu velmi prospěla. Jakub Griebl opět naběhal mnoho kilometrů a předváděl vynikající individuální hru. 

Obě vítězství jsou zásluhou celého týmu (!!!), a Romana v roli kouče, který získal hattrick, když v jednom dni dostal zelenou, žlutou, a nakonec červenou kartu, neboť nedokázal mlčet a stále měl snahu velmi asertivně poukazovat na chyby rozhodčích, což se jim pochopitelně nelíbilo.

Poslední kolo hrajeme příští sobotu v Plzni proti Bolevci a Bohemians B. Pro postup do 1. Ligy uděláme maximum.

Krátké momenty z obou utkání

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..