Áčko přípravky vybojovalo stříbro!

Letošní halová sezona přípravek byla dlouhá, náročná, ale o to sladší to finále bylo. V posledním dvojkole se bojovalo o hodně a naše áčko, pokud by se poštěstilo, mohlo skončit i na prvním místě. 

První zápas jsme nastoupili proti silnému týmu kluků z Hostivaře, kteří více jak tři roky neprohráli ani jeden soutěžní zápas. Zápas byl z obou stran velice zajímavý a napínavý, rozhodovaly maličkosti. Hostivař po naší chybné rozehrávce šla do vedení 1:0. Pár minut na to jsme neproměnili nájezd a Hostivař rychle rozehrála dlouhý balon, ze kterého padl gól na 2:0. Tímto výsledkem i zápas skončil a Hostivař si tak potvrdila výhru v lize.

Nutno dodat, že náš tým byl velice vyrovnaným soupeřem v obou zápasech a Hostivař velice potrápil. I my jsme měli pár možností na gól, ale v kruhu nám to bohužel nevycházelo. Tým ale na hřišti odevzdal maximum a vzhledem k naším možnostem tréninků to bereme jako úspěch. Mít halu, kde můžeme trénovat zakončování v kruhu, věřím, že bychom Hostivař potrápili daleko více a kdo ví, jak by zápas, potažmo celá liga, dopadl.

Omluvte roztřesenou kvalitu obrazu
Omluvte roztřesenou kvalitu obrazu

Veliká gratulace týmu Hostivaře a oběma trenérům. Je vidět, že když se dělá trénování s radostí a s chutí a také s pevnou rukou, tak to nese kýžené výsledky. Takových zápasů, jako se hrálo s Hostivaří, by se mělo hrát daleko více. Teprve v těchto těžkých zápasech ukáží oba týmy, jak jsou na tom. Věřím, že všichni, kteří na zápas koukali, se zápas líbil a kdekdo by řekl, že se nejednalo o hráče do 10 let. Zápas nastavil laťku velice vysoko 🙂 Druhý zápas byl proti Presidentu, který byl v těsné bodové blízkosti za námi.

Výhra by jim ale nepomohla, a tak se hrálo spíše o čest a o to, aby si děti poslední halový zápas užily. Výhra 4:1 vypadá sice dobře na papíře, ale tým se na výhru dost nadřel. President dobře napadal naši rozehrávku a to i díky tomu, že měli v poli pět hráčů, protože celou sezonu hraje bez brankáře. Díky taktickým pokynům, kterých se hráči drželi, se nám ale povedlo dát branky a vítězně tak ukončit sezonu. 

Sestřih druhého zápasu
Nesestříhané momenty z vyhlášení

Odpoledne odehrály své zápasy tým Kbelského béčka. Poslední kolo přineslo body za výhru 3:1 nad Bohemians B. O prvním zápase s Bohemians A se raději nebudu zmiňovat… (0:9)

Poslední zapas, poslední góly, poslední body …. děkujeme všem hráčům a hračkam za bojovnost a nasazení v této halové sezóně, výkony byly občas jak na houpačce a hlasivky trenéra dostaly zabrat, ale převládalo nadšení a radost. Zejména vzhledem k nemožnosti trénovat s hokejkami jsou děti borci.

Jak to shrnout? Zlepšení oproti minulému roku, kdy áčko skončilo na 3. místě. Celkově ale přístup hráčů k tréninkům a k zápasům byl více než skvělý. Pár momentů, které by se vytkly, se určitě najde, ale na tom teď už nesejde, protože stříbrné medaile nám z krku už nikdo nesundá a pohár nám nikdo také nevezme. Co ale potěší nejvíce? Že výkonnostní vzestup našeho áčka nevnímáme pouze my, ale vnímají ho i trenéři, rodiče, fanoušci ostatních týmů. 

Fotografie Michala Lupače>>>

Tomáš Vohnický a Petr Bárta

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..