Další přestřelka starších žáků

Starší žáci odehráli své kolo skupiny E na svém domácím hřišti 18. května ve Kbelích proti HC Hostivař. Sluníčko nás hřálo do zad a my do zápasu vstupovali s vědomím, že nevynucené a zbytečné chyby nám mohou srazit vaz a prohrát další zápas v řadě.

Kluci tentokrát do duelu nastoupili koncentrovaně a první čtvrtinu jsme vedli díky brankám Jonáše a Dominika 2:0. Sport je ale nevyzpytatelný a slabé chvilky i krásné líbivé akce si vybíraly oba týmy. Ač jsme stále po celý zápas vedli, dokázali jsme si ho sami zdramatizovat, a zároveň, ač byla Hostivař pod tlakem a vytvářela chyby, nastaly situace, kdy velice jednoduše přešla do protiútoku a vstřelila branku. 

Na jednu stranu „holomajzna“ na druhou stranu pěkný hokej a to na obou stranách. Důsledek takových výkyvů je navyšování skóre na naší straně a zároveň obavy o výhru, protože Hostivař dokázala snížit z 6:2 na rozdíl jedné branky a měla slinu na to celý zápas otočit.

Po krátkém Time-outu v poslední čtvrtině, který si vyžádala Petra, se tlak Hostivaře mírně otupil a Dominik pak dvě minuty před koncem doslova dotlačil do branky pojistku na konečný výsledek 7:5.

Chyby a nepřesnosti nás stále provázejí. Těžko říci, zda na tom byla Hostivař stejně, protože těch ztrát a nepřesností bylo na obou stranách hodně, ale již podruhé jsme ztratili výrazný náskok, avšak na rozdíl od zápasu s Českými Budějovicemi, jsme naštěstí dokázali výhru udržet.

Zajímavostí je, že branek dokážeme v každém zápase (snad jen proti silným Liticím jsme jich tolik nedali a navíc jsme byli oslabení) vstřelit celkem hodně, ale zároveň jich dokážeme hodně dostat, a to ukazuje na skřípající práci v obranné činnosti.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..