Déšť ukončil turnaj mladších žáků

Minulou sobotu ukončil turnaj mladších žáků na Zeleném pruhu pět minut před koncem prudký déšť a kroupy. Tuto sobotu 20. června od rána s přestávkami hustě, ale vytrvale pršelo. Nicméně ze začátku byl trávník na hřišti HC Hostivař řádně pokropen, ale postupem času se tvořily louže, které komplikovaly vedení míčku do té míry, že ředitel turnaje ukončil finálové zápasy a turnaj samotný pro nezpůsobilý terén.

 
Tým mladších žáků se nejprve utkal v základní skupině s HC President, B týmem Hostivaře a s HC 1946 Praga. Déšť byl nepříjemný, ale na začátku jsme si řekli, že vyzkoušíme jinou taktiku a strategii, protože je to jedinečná příležitost, jak získat nové zkušenosti bez toho, aniž bychom ztratili šanci na titul, nebo nepostoupili do finálové skupiny.
 
S jedním sicherbackem a třemi záložníky jsme se proti výborně hrajícímu týmu HC President ze začátku turnaje trápili a prohráli, ale proti Hostivaři jsme už věděli, jak zatlačit, napadat a mít v zápase navrch. Nutno říci, že aktivní pressing hned od začátku a tři hráči uprostřed bylo pro obranu soupeře hodně nebezpečné, a pro nás neméně riskantní, protože jakákoliv chyba znamenala přečíslení jednoho našeho obránce.
 
 
První duel jsme prohráli 5:0, druhý zápas jsme vyhráli 1:0.
 
V posledním zápase jsme proti Pragovce systém opět změnili. Stáhli jsme tři hráče do obrany a místo jednoho napadajícího jsme měli dva. Celý zápas, až na pár slabých chvilek, jsme dominovali a Pragu nepustili k vážnější a nebezpečnější akci. Jedinou branku, kterou jsme inkasovali, jsme dostali kvůli podmáčené trávě na které náš brankař Viki uklouzl a do prázdné kasy to bylo pro pragováckého útočníka až moc jednoduché zakončit. Vyhráli jsme 3:1, ale k zápasu o třetí místo jsme už nedostali. Turnaj byl ukončen. Finále se tak odehrálo mezi Presidentem a A týmem Hostivaře jen formou nájezdů, kde byl úspěšnější tým Hostivaře. 
 
Musím kluky pochválit. Ač jsme se v prvním zápase seznamovali s novým taktickým prvkem, a trenér si zničil hlas, oba následující zápasy jsme šli výkonem nahoru a každý na hřišti makal do posledních sil a na střídačce pak lapal po dechu. 
 
Dušan

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..