Famózní obrat A týmu U12

Všichni jsme si mysleli, že letošní sezóna bude kvůli epidemiologické situaci zcela zrušena. Naštěstí, díky zlepšení podmínek, nám bylo povoleno odehrát červnová utkání. První zápasy jsme odehráli 6. června 2021 na hřišti HC 1946 Praga.

Naše síly byly doplněny dvěma hráči z přípravky Dominikem Lauerem a Vítkem Čermákem, jelikož několik našich hráčů se z převážně ze zdravotních důvodů nemohlo účastnit. Všichni jsme jeli na první zápasy sezóny velmi natěšení. Prvním soupeřem, který nám byl nalosován, byl tým Slavie Hradec Králové. Ze hry bylo znatelné, že se hrálo po delší pauze. Z počátku byla hra málo koncentrovaná. Hlavním problémem byla rozehrávka a chyběl správný náběh pro balón.

Naštěstí se nám podařilo dát krásný gól tečovaný ze vzduchu přímo do brány, o který se postaral Tonda Lupač. Během zápasu se naše hra o něco zlepšila. Důležité je podotknout, že soupeř měl možná více gólových šancí než my, ale proměnit se jim to naštěstí nepodařilo. Náš brankář Honza Ambrož byl ve skvělé formě a vychytal i ty nejtěžší střely a stal se tak hvězdou tohoto zápasu.

Gólový stav zůstal neměnný a my jsme zvítězili 1:0.

Ve druhém utkání se proti nám postavilo družstvo TJ Plzně-Litic. Po první výhře jsme šli do zápasu více motivovanější. Dělali jsme však spoustu zbrklých chyb a byli nepozorní. Soupeř nás přehrál dokonce do stavu 1:3.

Většina gólů pramenila z chyb, kdy nám v kruhu neustále zůstávali neobsazení hráči, kteří mohli často skórovat. Další chybou bylo, že se útok nevracel, a proto zůstávala obrana často přečíslena, a ubránit modré protivníky v kruhu bylo pak nad naše síly.

Zbývalo jen pár minut dokonce a stav pro nás nebyl příznivý. V tom se podařilo Radimu Boháčovi vystřelit snižující gól, který nás nabil energií. Během posledních minut ještě nastřílel další dvě krásné branky a postaral se tak o neočekávaný obrat, a my mohli slavit výhru 4:3.

Oba zápasy byly odlišné a převážely v nich jiné chyby, na kterých se budeme snažit zapracovat. Důležité je, že jsme si zápasy všichni užili a o odvezli jsme si domů dvě vybojované výhry. Těšíme se na další nadcházející utkání.

Sára a Anička

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..