Finálová skupina je pro starší žáky smolná

Předposlední dvoukolo finálové skupiny halové soutěže starších žáků U15 se uskutečnilo v domácí hale v sobotu 13. ledna 2024 ve Kbelích. Nejprve se kluci utkali s HC Hostivař a poté s TJ Plzeň-Litice. Ač byly začátky obou duelů optimistické, nakonec jsou konečné výsledky až děsivé.

Zápas s Hostivaří byl dlouhou dobu „vyrovnaný“, hrálo se ve vysokém tempu a soupeř měl výhodu střídání dvou pětek, zatímco my jsme měli oproti předchozím duelům jen dva na střídání, protože tři hráči byli na lyžařském výcviku, dva nám onemocněli a jeden měl to ráno střevní potíže. Až v deváté a desáté minutě první čtvrtiny nám dokázala dát Hostivař branku. A pak to bylo už jen v hlavě a nohách.

Třetí třetinu jsme vyhráli 1:0, což byl dobrý signál pro poslední dějství, ale to si Hostivař už snadno pohlídala. V závěru zápasu už hodně významnou roli hrála únava a skóre je proto tak vysoké. 2:8 pro Hostivař.

Zápas s Liticemi byl hlavně zápasem se sebou samými. Tým cítil, že jsou Litice hratelné, a byl hodně motivovaný vyhrát. Možná až moc, protože veškeré chyby a nepřesnosti měly velký vliv na psychiku, která pak kupila další nepřesnosti. Ostatně s tímto soupeřem v nás, se potýkáme dlouhou dobu.

Na vedoucí branku Litic jsme v první půlce dokázali odpovědět a vedli jsme 2:1. V první minutě druhé půlky jsme inkasovali z hodně šťastné teče, což vedlo k řetězení dalších chyb a nepřesností, jež v konečném součtu 5:11 ve prospěch litic znamená další prohru a frustraci hráčů, protože hodně toužili zápas vyhrát.

V obou zápasech, které ve finále skončily dle skóre debaklem, jsme měli části, kdy jsme byli lepší, nebo dokonce vedli. V tom druhém dokonce celou půlku zápasu. Negativně vidíme fakt, že nedokážeme hrát celý zápas stejný hokej a jsou tam děsné herní výkyvy. Disponujeme mnoha hráči, kteří se dokáží rozhodit a pak jde výkon pochopitelně dolů. A to kolikrát ani není důvod, abychom byli naštvaní, nebo rozhození.

Bohužel nemáme zkušenosti s proměňováním gólových situací, ale i přes kritický pohled na aktuální situaci, jsme pořád optimisté a celkově převažuje dobrý dojem ze všech zlepšení, které trpělivě a postupně děláme.