Horské soustředění mládeže 2022

Již v loňském roce 2021 jsme plánovali horské soustředění před jarní částí venkovních soutěží, ale COVID-19 opatření nám to nakonec znemožnila. Přesto jsme nepřestali doufat, a letos jsme ho dotáhli do konce, a na horskou Turnovskou chatu jsme 24. března 2022 vyjeli v optimistickém počtu 30 dětí kategorií přípravky, mladších žáků a staršího žactva.

Plán byl jednoduchý. Užít si to. Stmelit se. Zajezdit si na běžkách. Pobavit se! Myslíme si, že se všechny cíle splnily, i když se to neobešlo bez potíží organizačního plánování (pochopitelně jak to tak bývá). V první řadě to bylo prohozené plánování v jídlech a balíčcích na celodenní výlet, který neodpovídal tomu, kdo měl na výlet jít, ale operativně jsme to vyřešili. Druhou velkou zkušeností bylo zjištění, že až budeme chtít jet na Jizerky si pořádně zajezdit na běžkách po magistrále, určitě to bude lepší ve všední den. V sobotu v 9:30 nebylo kde zaparkovat a náš výlet jsme museli stornovat a zajezdit si v okolí chaty.

V průběhu soustředění jsme hráli bodovací soutěž, kterou ve výsledku vyhrál tým Gumídků. Na druhém místě skončili Chataři a Brumíci a na třetím místě Toxíci. Gratulujeme!

Je třeba pochválit všechny, kteří se letošního premiérového běžkařského soustředění zúčastnili. Některé děti měly s běžkami zkušenosti, jiné na nich stály poprvé v životě, ale klobouk dolů, na některých to vůbec nebylo vidět. Ba dokonce někteří z nich byli schopní utavit šéftrenéra…

Také chceme poděkovat rodičům, kteří se „Hor 2022“ zúčastnili s námi a pomáhali nám, pokud bylo potřeba, neboť až na trati se ukázaly rozdíly ve výkonnosti a mohli jsme dosyta jezdit podle svých schopností a nečekat na pomalejší kamarády.

Byli jsme se také projít k rozhledně Eliška a vyfotili si západ slunce.
Na jedné z túr jsme našli vedle stopy pohozenou běžku – záhada… 🙂
Večerní program byl součástí hodnocení. Našli se „ochotníci“, kteří dobrovolně chtěli zpívat a vyprávět vtipy. Poslední večer měly děti diskotéku a jely jen pecky z osmdesátých let!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..