Jaká je prázdninová škola pozemního hokeje?

Každou středu se koná na hřišti od 17:30 prázdninová škola pozemního hokeje. Je to spíše objevování nepoznaného vebe samém, a zdokonalování vůle a technické dokonalosti… Ostatně posuďte sami…

To byste nevěřili, jaké kousky se dají dělat když stojíte na medicimbalu. Rovnováha a obratnost je pro hráče pozemního hokeje důležitá a když ji ztížíme, teprve poznáme, v čem všem můžeme zaostávat. Rovnováha, koordinace a obratnost.

Jednoduché poskakování s míčem nebo v našem případe s medicimbalem vypadá jednoduše, ale kdo to nezkusil, neví, jak může být složité zároveň jednou nohou se odrážet ze špičky a druhou posunout medicimbal vpřed.

Pochopitelně, že jsou mezi námi borci, kterým obyčejné poskakování a postrkování míče vpřed nestačí, proto cvičení jednoduchám upgrade stížíme.

Dobrá technika hole je jednou z podmínek dokonalého ovládání míčku i za stížených podmínek. Obyčejný slalom jsme si proto ztížili tím, že míček prohazujeme mezi brankami.

Druhým způsobem slalomu je takový, že mezi hráčem a míčkem musí být vždy branka s tím, že mezi jednotlivými brankami se oba vymění. Nejtěží ze všeho je vydat ty správné impulsy a příkazy z mozku končetinám.

Ale když to jeden umí…

Jako protiklad správného provedení jsme požádali Bennyho, aby nám předvedl rádoby začátečníka, který do slalomu vlétne jako roj včel. Jde o to, že na ukázce je hezky vidět celá řada nadbytečných pohybů, které brání projít slalomem čistě a rychle.

Pokud Vás naše cvičení zaujala, přijďte se ve středu podívat, určitě se něčemu novému přiučíte – a když ne, vrátíme vstupné!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..