Report třech zápasů starších žákyň před závěrečným utkáním sezóny 2023/24

Nulový květen

Starší žákyně odehrály v květnu v rychlém sledu tři soutěžní utkání. Dvě na hřištích soupeře a jedno v domácím prostředí.

Mnichovice

Jako první jsme se potkali s týmem Mnichovic. Naše děvčata neodehrála utkání špatně. Brzdili nás hlavně tři věci – nedůslednost ve hře zpátky, řada drobných chybiček vylývající z nezkušenosti a mnohdy i přemíry snahy a koncovka. Přesto jsme byli Mnichovicím důstojným soupeřem a zvláště ubráněním velkého počtu trestných rohů (17 z 18) jsme přiváděli nejen hráčky, ale i trenéra soupeře téměř k zoufalství. Skore 0:3 z našeho pohledu není špatným výsledkem byť alespoň jedna vsítěná branka z naší strany by výsledku slušela.

Praga

O tři dny později jsme na našem hřišti přivítali hráčky Pragy. Projev naší hry nebyl špatný, děvčatům se rozhodně nedá upřít snaha. Bohužel nepočetná a tedy fyzicky přetížená obrana odolávala dlouho, ale nakonec nám soupeřky daly čtyři branky. Hlavní problém však nebylo narůstající skore ze strany soupeře, ale nula na našem kontě. Příležitostí k vsítění branky, dorovnání či dokonce k převážení výsledku na naší stranu bylo dost. Bohužel finální zakončení se nám nedaří. Pozitivně lze hodnotit práci záložní řady, která již začíná plně chápat svůj úkol a hráčky se začínají smiřovat s tím, že záložnice je tak trochu „děvče pro všechno“.

Rakovník

Po týdnu jsme se postavili proti hráčkám Rakovníka. První část utkání připomínala hru právě narychlo probuzených dětí. Neochota pracovat směrem dozadu a celkový chaos pomohly soupeřkám bez větších potíží kontrolovat tuto část utkání. Ve druhé polovině utkání se děvčata probudila a soupeřky se musely vynaložit daleko větší úsilí aby svůj výsledek udržely. Naše děvčata si připravila řadu pěkných gólových příležitostí avšak ve finální fázi jim chybělo snad i to pověstné štěstíčko. Pokud budou hrát děvčata tak, jak nám to předvedla ve druhé půli je jen otázkou času kdy protrhnou střeleckou smůlu.

Ve všech odehraných utkáních byla děvčata soupeřkám důstojným partnerem. Chyby jsou součástí jak hry, tak procesu učení. Děvčata si je uvědomují, ptají se a chtějí se zlepšovat. A to je to nejdůležitější. Hráčkám patří díky za předvedené výkony velké díky.

Marek Fikrle

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..