Mladší žáci A vezou z Hradce 6 bodů

První dvoukolo základní části soutěže mladších žáků se uskutečnilo 13. září 2020. Do Litic odjel B tým, pod vedením Petra Bárty a A tým hrál své zápasy v Hradci Králové. Protože Anička Grieblová se Sárou Chaloupeckou (zraněná) měli povinnosti v našem ženském týmu, ujal se koučinku Dušan Hrazdíra.

V prvním zápase jsme se utkali proti týmu z Bolevce, ve kterém jsme těžili zejména z naší větší zkušenosti, protože hra byla kostrbatá, bylo vidět, že jsme se na hřišti občas hledali, ale ve druhé polovině jsme měli výrazně navrh. Soupeř bojoval, ale dopouštěl se mnoha chyb, které ho stály síly. Vítězství 15:0 vypovídá objektivně za vše.

Ve druhém zápase jsme si hrábli na dno sil. Čekal nás velice dobře technicky i fyzicky vybavený tým z Hradce Králové a od začátku jsme byli pod tlakem. Stála nás dost sil rozehrávka, červení se velice dobře takticky postavili hned před naším kruhem a trpělivě nás rozebírali. Poločas sice skončil 1:1, ale abychom zlepšili naší hru, museli jsme změnit důraz v osobních soubojích a nehrát naivně, což se v mnoha případech stávalo.

Skóre se přelévalo na tu či druhou stranu, my dělali spoustu nevynucených chyb, ale naštěstí je Hradec nedokázal efektivně využít. V poslední minutě Kubáka buď osvítil Duch svatý, nebo na něj trenéř zakřičel víc než obvykle, zkrátka, po chybě soupeře před naším kruhem okamžitě rozehrál prudkou nahrávku na volného Ríšu přes celé hřiště, který z první rány prostřelil betony brankáře a my nakonec s hvizdem píšťalky vyhráli 4:3.

Sportovně však musíme přiznat, že Hradec byl lepší, my to urvali silou a vůlí to nevzdat a to je poučení do následujících zápasů. Pokud budeme chtít vyhrávat a nekomplikovat si zbytečně zápasy, musíme hrát mnohem lépe.

Fotografie: Michal Lupač

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..