Mladší žáci bronzoví

Bronz míří do Kbel! Dlouhodobá soutěž byla ukončena v Hradci Králové. V neděli 29. května 2022 se na modrém hřišti uskutečnil finálový trojzápas všech týmů. Mladší žáci TJ Sokol Kbely se postupně utkali s týmy Mnichovic, Pražské Slavie a Hostivaře.

První zápas s Mnichovicemi byl jednoduše špatný. Nic nešlo. Míčky klouzaly z hokejek, neběhalo to, netrefovali jsme branku. Přestože jsme měli poměrně převahu a tlak, z dalšího průběhu zápasu nás bolely oči. Mnichovice získaly jistotu a my jsme fňukali, že nic nejde. Prohra 1:6 byla v podstatě trestem za naší neschopnost.

Proti Slávii se kluci srovnali a nejen že si začali nahrávat, ale zároveň začala fungovat hra bez míčku, kluci se zdvojovali, získali klid a najednou se na hru dalo koukat. Přesto bylo potřeba ještě zapracovat na psychice, která byla dnes hodně nervózní a uplakaná. Výhra 8:2 nebyla hladká, ale přišla vhod.

V posledním zápase jsme se utkali s Hostivaří, se kterou jsme vždy prohráli „o kuličku“. Tentokrát měl soupeř v nohách těžký duel s Hradcem, a my jsme zase měli jistotu na hokejkách. Dokázali jsme se prosadit i v situacích, kdy nám štěstí nepřálo a výhra 6:2 potvrdila konečnou třetí příčku v dlouhodobé soutěži mladších žáků.

Tým měl možná na víc, než na třetí místo, největší soupeře Hradec i Mnichovice jsme nejen dokázali potrápit, ale i porazit. Jediný největší soupeř je však v hlavě a s tím jsme se potýkali nejvíce. Hradec je v laufu a nemá v týmu slabou stránku, a Mnichovice, pokud se dobře vyspaly, dokázaly odehrát bezchybné a kvalitní zápasy. My jsme šance být lepší měli a ne vždy jsme je plnohodnotně dokázali zužitkovat. Bronzová medaile je asi ten nejspravedlivější kov, který kluky odměnil po covidové pauze jejich snahu a úsilí a hlavně touhu a vůli po vítězství, kterou několikrát v náročných zápasech ukázali.

https://eu.zonerama.com/phkbely/Album/8459760

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_-Finale_U12-_Mladsi_zaci_2021_22/

https://pozemakhk.rajce.idnes.cz/Finale_U12_-_Mladsi_zaci_2021_22/

Dušan, Marek, Pepa

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..