Mladší žáci i žákyně jako jin a jang

V sobotu 8. prosince se na Zeleném Pruhu sešli mladší žáci a v neděli 9 prosince odehrály v letošním roce své dvoukolo mladší žákyně. Oba týmy jsou odlišné jak JIN a JANG. Klukům se nedaří, holkám naopak vše vychází. 

Kluci se jako první postavili proti Pragovce, které chyběl brankař. Nám chyběli tři opory, Vojta, Mejdlo i Dan. Po nemastném, neslaném výkonu jsme odešli ze hřiště s prohrou 4:1. V tomto zápase jsem věřil ve vítězství, ale já vzít do ruky hokejku a vlétnout na hřiště nemohu, musí bojovat kluci. Bohužel to vypadalo, jako bychom měli před soupeřem strach, velký respekt a nevěděli jsme, co máme dělat.

Proti Mnichovicům B jsme nastoupili s mnohem lepším nasazením. Pravda, dostali jsme po hloupém nedorozumnění branku hned v desáté vteřině, ale v šatně jsme se Sárou řekli jasný cíl. Nezajímá nás, zda prohrajeme a o kolik, zajímá nás, zda budou kluci bojovat a „rvát se“ do poslední minuty. To se nakonec skutečně stalo. Pokud bychom s tímto nasazením nastoupili na Pragovku, jsem si jistý, že by vítězství bylo naše. Nicméně Mnichovice jsou třikrát lepší než Praga a 1:14 vyjadřovala sice přesný obraz hry, ale byla příliš krutá a do srdcí vlila smutek.

Já jsem do halové sezóny vstoupil s tím, že sice o titul bojovat nebudeme, protože hokejku bereme do ruky pouze na zápas, a nemáme, oproti ostatním týmům, kde si „pinknout“ a sžít se tak pořádně s halou, ale když vidím, že kluci mají na víc, je mi líto, že nemáme prostop pro tréninky s hokejkou. To je náš jeden velký handicap. Navíc polovina týmu přišla z přípravky, která halovou soutěž hraje na menším hřišti na Hagiboru ve složení 4+1, a ten rozdíl je skutečně znát. Sráží nás zbytečné chyby plynoucí ze snahy zachránit situaci hned a tím pádem i zbrkle. Chadná hlava, pohyb na velkém hřišti, halové nahrávky a příjem míčku nám způsobuje bolesti hlavy.

Něco zkusíme vymyslet…

Holky se tentokrát střetly s Pragovkou a Rakovníkem. Hraje se oproti klukům systémem 3x každý s každým a první zápasy před čtrnácti dny proti Rakovníku a Pragovce byly v jednom stejné. V prvním zápase chyběla Nikola a holky hrály bez brankaře, nyní pro změnu chyběla Anička. Aby tomu nebylo málo trenér Nový byl mimo Prahu, a tak zápasy odkoučovala Terezka Žižková s Martinou Rebcovou, maminkou Káji a Veroniky. Absence Aničky byla přesto znát. S Pragou o poločase prohrávaly 1:2,  ale nakonec i díky Nikole v brance, která tým v rozhodujících momentech podržela, obrátily skóre ve svůj prospěch a vybojovaly vítězství 3:2. S Rakovníkem pak vyhrály 3:1 a vedou tabulku Mistrovství republiky.

Do dalších bojů zasáhnout jak holky tak kluci až v lednu 2019.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..