Mladší žáci odehráli první zápasy halové soutěže

V neděli odehráli naši mladší žáci první ligové kolo v nové školní hale v Průhonicích. Na pořadu dne byly zápasy s Hradcem Králové a s týmem R.S.C spojeného s HC 1946 Praga.

Letošní příprava na halu byla poměrně dobrá. Turnaj na Hagiboru, turnaj ve Vídni anebo sobotní turnaj v Hradci Králové. Mimoto se nám povedlo vtěsnat i halové tréninky na Lehovec. Děti tedy mají halové hokejky již dlouho, na halu jsou již zvyklí.

První zápas nastoupili žáci proti Hradci Králové B. Poctivě odmakaný zápas, takticky velice vyrovnaný. Celý tým šlapal a jen malé nepřesnosti ve hře, v rozehrávce, kazily jen tak suprový dojem ze zápasu. Povedlo se nám i vstřelit gól z hole Viktora Boháče, takže z prvního těžkého zápasu jsme měli 3 body.

Ve druhém zápasu nás čekal zápas s týmem R.S.C. Praha spojeného s Pragou. Zápas to byl dlouho vyrovnaný a brzo jsme vedli díky gólu z rohu. R.S.C. ještě v prvním poločase vyrovnalo. Ve druhém poločase ale náš tým začal do soupeře více šlapat. Gól na 2:1 patřil k nejhezčím akcím celého zápasu po individuálním výkonu Ríši Hrazdíry.

I gól na 3:1 patřil k těm z lepšího soudku. Rychlá přihrávka od levého obránce Tondy Lupače na pravého. Pravý obránce Jakub Matějka balon potáhnul a poslal po mantinelu dlouhý balon dopředu. Rychlá narážečka z rohu na penaltu a Tomáš Mejsnar pohotově k pravé tyči. Na čtyři přihrávky jsme soupeře zaskočili a skórovali. Povedlo se nám navýšit skóre ještě na 4:1.

Co se povedlo? Dvě výhry, poctivý, odmakaný výkon všech hráčů. Oba dva brankáři nás podrželi. Dodržovali taktické pokyny, které jsou v hale potřeba. Věřím, že i rodičům na tribuně se zápasy musely líbit.

Tyto dva zápasy byly nejspíše poslední v halové sezoně, které jsem měl možnost trénovat. Bohužel času není tolik, kolik bych chtěl a většina zápasů se kryje s extraligou mužů. Proto bych nebyl pro děti takovým přinosem, jakým bych chtěl. Rozhodl jsem se tedy halu vynechat a dát možnost Sáře a Ančí, aby si tým vzaly pod svoje křídla. Je ale pravda, že víkendové zápasy mě hodně nalomily 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..