Mladší žáci – ztráta v prvním utkání nás nezlomila

Tým mladších žáků měl jako prvního soupeře pro toto soutěžní kolo Hostivař. Ta je nám vždy soupeřem důstojným a utkání jsou vyrovnaná. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Příležitosti ke vstřelení branky měli oba soupeři, první byl šťastnější tým Hostivaře. Nám se podařilo v relativně krátké době odpovědět a poločasový výsledek 1:1 odrážel dění na hřišti. Ve druhé půli nás trochu brzdila pro některé hráče neobvyklá osobní obrana soupeře, ale hlavně nedůsledné dodržování pokynů z lavičky. Hra se neustále přelévala z jedné strany na druhou a o něco lépe hrající soupeř strhl vítězství na svoji stranu.

O hodinu později jsme nastoupili proti týmu Mnichovic. Hráči si vzali k srdci pokyny trenéra a hned od prvních vteřin soupeře zatlačili. Za celou první půli jsme nepustili soupeře na naší polovinu hřiště, nicméně skvěle chytající gólman soupeře v kombinaci se střeleckým trápením našich hráčů stanovil poločasové skóre 0:0. Hráči během pauzy potřebovali hlavně uklidnit, sami si byli vědomi toho, že stav utkání neodpovídá dění na hřišti. Soupeř po přestávce změnil systém hry, nicméně herní sebevědomí našeho týmu a (konečně) i vstřelená branka ho udržovaly v uctivé vzdálenosti od naší branky. Ojedinělé výpady zlikvidovali buď obránci, nebo gólman, pro kterého byl největší problém udržet koncentraci. Výsledek 4:0 v náš prospěch, a hlavně předvedená hra, daly trochu zapomenout na předchozí utkání.

Obě utkání nám ukázala jednak, že je stále na čem pracovat, a dále, že důsledné plnění úloh od trenérů přináší své ovoce i radost ze hry jako takové. Kluci, díky.