Mladší žákyně jsou mistryně republiky

Víkend 26. – 27. ledna 2019 byl ve znamení posledních kol Mistrovství České republiky v kategorii mladších žákyň. Dívky odehrály poslední zápasy se Slávií, Hostivaří, Bohemians a s Pragovkou. Za celou halovou soutěž neprohrály, jen dvakrát remizovaly.

Sobotní zápas se Slavií patřil mezi ty adrenalinové a vypjaté. Ač jsme vedli díky dvěma brankám Lucie 2:0, soupeř svou trpělivou a důslednou hrou pomalu stahoval náskok až vyrovnal. My měli také šance, ale jednou se daří, podruhé ne, a trefit branku se stal úkolem těžkým. Slavia udělala oproti loňskému roku výrazný progres a druhé místo v soutěži si právem zaslouží. V posledních vteřinách mohla získat Lucie hattrick, ale branka znovu stála jinde, než chtěla. Remiza 2:2 udržela odstup na prvním místě od stíhací jízdy druhé Slavie.

Druhý zápas s Hostivaří byl jednoznačný a výhra 9:1 zajistila už dvě kola před koncem soutěže zisk titulu. Ale i přes vědomí, že o první místo nepřijdeme, holky nastupovaly do nedělních zápasů s tím, že prohrát nechtějí. Bohemians porazily 4:2 i v nových dresech, čímž prolomily pověru, že vítězné dresy neměnit nemají, protože přinesou smůlu.

Na poslední zápas jsme nastoupili proti HC 1946 Praga, který se chtěl se soutěží rozloučit se vztyčenou hlavou a nedal nic zadarmo. Plné tribuny, poločas 4:4, nervy na pochodu, protože kdo by chtěl prohrát? Nikola v brance přiznala, že jí to nejde a tým ji vyšel vstříc. Druhý poločas jsme stejně jako Praga odehráli bez brankaře. Hra se převážila na naši stranu, protože jsme soupeřovu výhodu o jednoho hráče v poli navíc negovali stejným počtem, když se Anička v rozlišováku postavila na pozici šestého hráče, a Praga dala jen jeden gól z trestného rhu, zatímco my další čtyři ze hry.


Výhrou 8:4 holky potvrdily „dominanci“ v soutěži, ve které ani jednou neprohrály. V loňské sezóně se tým s Lindou a Luckou sešel poprvé a první čtyři zápasy trvalo, než se poznaly. Už tehdy bylo vidět, že se sešel silný a šikovný ročník. Tým opustila jen jedna hráčka, přišli čtyři nové, ale to silné jádro spolu pokračovalo dál a všechny holky, i přes vnitřní nejistotu některých slabých chvilek a „fňukání“, že „já to ostatním kazím“ se pomalu, ale jistě měnilo na sebevědomé přístupy do zápasů, kdy z Kbelského týmu měl naopak respekt soupeř.

„V přípravě odehrál tým náročné zápasy na turnaji Pošíka v kategorii starších žákyň, a obstál. Chci po holkách, aby hrály aktivně, napadaly soupeře už při rozehrávce, věřili si a zkoušely se individuálně prosadit. Myslím, že to Slavia zavedla do své hry taky, a jak je vidět, funguje to. Jen s nimi jsme remizovaly, jinak holky neměly letos po odchodu Mnichovic do vyšší kategorie soupeře,“ shrnul halovou sezónu trenér Ladislav Nový. „V porovnání s loňskou halovou sezónou, kdy holky daly v průměru 2,2 branky na zápas, letos dokázaly vstřelit v půměru 6,5 branek na zápas, což v porovnání s loňským mistrem z Mnichovic je to o 2 branky na zápas víc. To je si myslím dobrá vizitka ofenzního pojetí.“

„Jsem moc vděčná a ráda, že jsem mohla být s týmem a pomoci jim aspoň nějakou tou radou,“ říká asistentka trenéra Tereza Žižková. „Za tu dobu jsem viděla jak holky vyrostly a zlepšily se. Sestra Magda v podstatě začala hrát od září, a udělala neskutečný pokrok, Jolanka a Valérie i Kája sice nedosahují kvalit Aničky, Lucky, Lindy a Veroniky, ale dotáhly se na ně, a vyzrály v kvalitní hráčky, co si mnohem víc věří. Umí si poradit, i když tým není kompletní, což jsem na vlastní kůži zažila a byl to velkej adrenalin.“

Fotografie pořídil Michal lupač a jsou ke shlédnutí i v google galery >>>.

Konečná tabulka Mistrovství republiky mladších žákyň

 1.Kbely 151320 78:29 41 
 2.Slavia 15933 46:28 30 
 3Bohemians 15744 40:33 25 
 4.Hostivař 15339 22:48 12 
 5.Praga 153111 25:40 10 
 6.Rakovník 152310 17:50 9 

Na vyhlášení dorazila i TV Kbely, a udělala s děvčaty krátkou reportáž.

Tým ve večerních hodinách vyrazil oslavit zlaté medaile do Laser Game GALAXY.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..