Mladší žákyně přezimují na druhém místě

Poslední čtyři zápasy byly pro mladší žákyně sice komplikované, ale zvládly je s plným počtem bodů. Nejprve odehrály 7. října dva zápasy bez trenéra a poté 14. října bez brankářky. V prvním případě se ujal koučinku na Pragovce náhradní trenér Václav Podskalský, a ve druhém případě to holky musely v Rakovníku zvládnout v šesti v poli, když na postu brankářky odehrály zápas Anička Šimková nebo Linda Nová.

Když jsem se Václava zeptal, zda mi napíše report z víkendu, odpověděl mi: „Já ti ani nevím, když jsem se holek zeptal jak hrají, rozdaly si role sami a já je jen střídal a občas poradil… Ony pak oba zápasy vyhrály…“ Oba zápasy jak s Hostivaří (výhra 9:1), tak i s Pragou (výhra 2:3), byly shodné. Oba týmy soupeřů neměly brankáře, a oba na to v podstatě doplácejí, protože v tomto případě stačí jen vystřelit na branku, pokud je útočník v kruhu a ono to tam ve většině případů spadne. A také jsou záludné, protože to mnohdy způsobí podcenění soupeře, což se projevilo i s Pragou, kdy jsme 3:0 vedli a nakonec Praga snížila rozdíl jen na jednu branku. Nutno však podotknout, že i svou roli sehrála ke konci zápasu únava.

Následující víkend holky z důvodu nemocí a jiných důvodů odjížděli do Rakovníka s trenérem, ale bez brankářky, a jen s šesti v poli bez střídání. V prvním zápase porazily Rakovník vysoko 7:0. Nelze tvrdit, že jsme na hřišti byli podle výsledku dominantní, ale měli jsme zápas pod kontrolou a trpělivou hrou holky dávaly branky. Ve druhém zápase proti Slavii jsme hned ze začátku z protiútoku 1:0 prohrávali, a byly na nás zahrávány dva trestné rohy, které jsme ubránili. Pak jsme zápas otočili na konečných 3:1 a jsme o dvě branky druzí za vedoucím týmem Bohemians.

Mladší žákyně 2018/19ZVRPBrankyBody
1.Bohemians1090144:927
2.Kbely1090150:1827
3.Slavia1060430:1618
4.Praga1040619:2412
5.Hostivař1010914:553
6.Rakovník101095:413

Právě s týmem Bohemians evidujeme pouze jedninou porážku z prvního zápasu sezóny, kdy nám chyběli díky adaptačním pobytům, nemoci a zranění opory týmu, holky byli doplněny o Nikol a Káju z přípravky a poprvé se k nám přidala Eliška Pačesná z Hradce a chvilku to trvalo, než si všechno sedlo.

 

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..