Mladším žákům poslední zápasy podzimu nevyšly

V neděli 13. října 2019 odehráli mladší žáci Sokola Kbely na Slávii své poslední zápasy podzimu a na jaře bude v soutěži opět pokračovat. V prvním zápase proti nám stálo družstvo Mnichovic, ve druhém tým z Hradce Králové.

Úvod zápasu proti Mnichovicím byl poměrně dobře zvládnutý, hráči správně uplatňovali dohodnutou taktiku. V průběhu utkání však soupeři začínali mít navrch. Lépe spolu komunikovali a byli více sehraní. Bohužel dělali jsme nespočet chyb. Nevyužívali jsme celý prostor hřiště a nedařilo se nám hrát roztaženou hru.

Dalším, nejspíše největším, problémem, na kterém musíme zapracovat, je naučit se odpoutávat od soupeře a sbíhat si pro balónky do volných prostorů. Hrdinou zápasu byl brankář Viki Felt, který předvedl spoustu skvělých zákroků. I přes slibný začátek jsme prohráli 0:5.

Druhého zápasu se již zúčastnil náš důležitý hráč Tonda Lupač. Soupeřem bylo družstvo Hradce Králové B. Kluci šli do zápasu s vetším odhodláním a bylo vidět, že chtějí hrát. Hra byla aktivnější. Bohužel, našich vlastních chyb bylo stále dost. Opět jsme nevyužívali prostor podél lajn a hráli jsme středem. Útočníci si nenabíhali pro balóny a kličky jsme dělali na soupeřův forhend.

Za podotknutí však stojí pár individuálních akcí, kdy Ríša Hrazdíra zastavil soupeře a ihned přešel do protiútoku nebo když se Honza Růžek odhodlal a z našeho kruhu se dostal s balónkem až na protihráčovu třetinu. Nejobětavější výkon však předvedl Tonda, který na hřišti nejvíce běhal.

Soupeř od nás inkasoval dvě branky. Střelci byli Ríša a Mejdlo, který vstřelil gól z rohu. Konečným skórem byla, kvůli našim vlastním chybám, prohra 2:4. Jak už to ke sportu patří, bylo i pár zranění. Kubák dostal ošklivou ránu hokejkou do nosu a Honza Ambrož byl trefen do kolene.

Plánujeme do příštích zápasů nastoupit motivovanější a podat lepší výkon.

Ančí Grieblová

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..