Nabitý víkend starších žáků

Halová soutěž starších žáků vyvrcholila tento víkend čtyřmi zápasy, z toho dva v sobotu 20. ledna se uskutečnily ve sportovní hale ve Kbelích před domácím publikem, druhý den v neděli se uzavřela základní část a první zápasy o umístění na Zeleném pruhu.

V sobotu jsme se v prvním zápase utkali s Mnichovicemi. Velký favorit soutěže ukázal svou sílu hned první minutu, kdy pár vteřin po úvodním hvizdu vedl 1:0. Vzápětí nato jsme srovnali, ale do osmi minut první čtvrtiny padlo 5 branek a skóre 3:2 pro Mnichovice slibovalo kvalitní zápas. Nicméně Mnichovice dominovaly a konečný výsledek 9:2 na světelné tabuli ukazoval efektivitu v proměňování gólových šancí.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti výrazně oslabenému Hradci Králové. Sympatické bylo, že šel do zápasu s odhodláním nedat kůži lacino, hra byla otevřená, ale postupem času Hradci ubývaly síly a my jsme ho udolali 6:0.

V neděli na Zeleném pruhu nás čekal poslední soupeř ze skupiny – HC President. Začátek zápasu nám utekl a soupeř velice záhy vedl 2:0. Nicméně trpělivou hrou a zlepšeným pohybem v defenzivě jsme dokázali srovnat na 2:2. Presidentu se ale podařilo z malého rohu překlopit skóre na svou stranu a my jsme naopak nedokázali výhody našich trestných rohů využít v náš prospěch.

Výsledek nám zajistil 6. příčku a čekal nás duel s Liticemi. Vzhledem k tomu, že nás žlutomodří poprosili o okamžité odehrání zápasu, zahájili jsme zápas trochu fyzicky i mentálně unavení a dostávali jsme příliš lehké branky. Poločas skončil 11:2 pro Litice. Do druhé půlky byla těsná porážka od Presidentu vytěsněna, kluci se rozehráli, zamíchali jsme sestavou, a najednou to byly Litice, které se bránily a nedokázaly zabránit pohledným akcím zakončeným góly. Přejeli jsme je 5:1, ale to jsme jen snížili hrozivý brankový rozdíl na světelné tabuli. Skóre 12:7 však ukazuje, že jsme schopní dávat branky, a to dokonce i v oslabení.

Hodnocení halové sezóny je vcelku pozitivní. Odehráli jsme skupinu o umístění, skončili jsme na 6 místě z celkových 13 účastníků halové soutěže, odehráli jsme kvalitní zápasy, získali zkušenosti, zahráli si i pár zápasů za dorostence, a to pro některé hráče, kteří v loňském roce hráli ještě za mladší žáky, byla velká škola.

Fotografie: Martin Večeřa