Odstartovaly jarní boje starších žáků

Po zimní přestávce, kdy jsme v halové soutěži starších žáků obsadili konečné 8.místo, začaly opět boje v dlouhodobé venkovní soutěži. Už na podzim bylo jasné, že jsme skončili pouze ve skupině o umístění a boj o nejvyšší příčky se nás netýká. Náš cíl, stejně jako v halové části, je tuto skupinu vyhrát, což logicky znamená porazit výkonnostně nejbližší soupeře a neztrácet body s těmi slabšími.

Naším prvním jarním soupeřem byla 9. dubna 2022 HC 1946 Praga, která halovou sezonu hrála finálovou skupinu, takže nás čekal vyrovnaný soupeř.

Utkání jsme měli celou dobu herně pod kontrolou, byť na výsledku a brankách to tak vidět nebylo. Dovolili jsme si jen výpadek ke konci zápasu, kdy jsme dovolili soupeři snížit z 6:3 na 6:5 (poslední gól padl z dohrávaného rohu). Potěšilo nás i přenesení některých věcí z tréninku do zápasu a obecně hra vypadala lépe, než na podzim.

Na našem hřišti jsme potom 23. dubna hostili tým Jičína. Ten patří mezi ty týmy, které bychom měli porážet. To ale neznamená, že nemůžeme prohrát, protože i Jičín má několik kvalitních hráčů. Koneckonců na podzim jsme ho porazili dvakrát jen o 2 branky. Tentokrát jsme vyhráli 8:1, ale ve hře jsme nedominovali tak, jak bychom si všichni představovali.

K cíli tedy zatím míříme – skupinu o umístění prozatím vedeme. Ale důležité zápasy nás teprve čekají a je jen na nás, jak si s nimi poradíme. Už 7. května na svém hřišti přivítáme Hradec

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..