Ohlédnutí za soustředěním 2020

Letošní rok byl, co se týká organizace soustředění mládeže TJ Sokol Kbely oddílu pozemního hokeje velice náročný. Benjamínci zůstávali v rámci příměstského tábora v Praze, mladší a starší žactvo bylo rozděleno na polovinu, část zahájila přípravu ve Stráži pod Ralskem, druhá polovina ve Kbelích a ve středu se obě skupiny vyměnily.

Benjamínci

Letošní soustředění kategorie benjamínků bylo kvůli Covidu nejisté, přesto se uskutečnilo a nutno říci, že se velmi vydařilo.

Jak už bylo zmíněno, probíhalo formou příměstského tábora ve Kbelích v termínu 17.-22. 8. 2020, kdy bylo zrovna léto v plném proudu, a proto část tréninku probíhala v bazénu na hřišti. Snaha byla dětem hokej neznepříjemnit, ale aby je i nadále bavil. Začínalo se samozřejmě rozcvičkou, po rozdělení na U6 a U8 se pokračovalo v tréninku. Nahrávky, práce s hokejkou, útok, obrana vše se stihlo procvičit. Po obědě byla odpočinková část, kdy se hrály hry, soutěže, vodní bomby (válka) nebo se jen cachtalo v bazénu. Poté se uskutečnily zápasy družstev a pokračování v tréninku. Každý den byl zakončen vyhlášením titulů: ŠIKULA DNE. Pohár získal ten, kdo se nejvíce snažil, nemusel se napomínat a dělal to co má, ne jen při tréninku. V průběhu týdne získal pohár každý.

Odpočinková středa přinesla výlet autobusem do nedalekých Milovic do Mirakula.

Nadšené děti prolézaly každou atrakci, krmili kozy, shlédli představení, prošli podzemní chodby a po obědě se zakončil výlet ve vodním světě. Příjemně unavení jsme se všichni v pořádku vrátili za rodiči.

V pátek nás čekalo překvapení v podobě policejní přednášky. Děti si mohly vyzkoušet pouta, balistické vesty, policejní auto, naučili se důležitá telefonní čísla a dostali velmi poučnou přednášku o drogách. Vyhlášení všech šikulů, týmů a rozloučení s trenérem Michalem který přechází ke starším hráčům (děkujeme za vše). Večer, kdo chtěl mohl přespat pod širákem ve spacáku na hřišti, počasí vyšlo krásně. Grilovalo se hrály se hry, koupalo se a byla vodní bitva. Děti byly nadšené a spokojeně usnuli.

Ráno po brzkém vstávání a po snídani nás čekal ještě trénink a dopoledne plné her.

Poslední oběd a rozloučení. Ti nejmenší unavení ale vše zvládli skvěle nikomu se domu nechtělo. Těšíme se na akci pohádkový park a první trénink. Velké poděkování všem zúčastněným.

„Pamela“

Přípravka, mladší a starší žákyně

Soustředění zahájili ve Stráži pod Ralskem. Bylo trošku komplikované, protože se k roztrhli mladší žáci, a dívčí složka musela kvůli kapacitě ubytování absolvovat přípravu se staršími žákyněmi. Pro mnohé hráče přípravky to bylo poprvé mimo domov a hned se sportovním programem, který tentokrát nebyl jednoduchý. Zejména dívčí složka dostávala zabrat, a můžeme s čistým svědomím konstatovat, že bylo jedno z nejnáročnějších v historii Kbelských prázdninových příprav.

Gita Peláková dostala z holek maximum a přípravka měla možnost si okusit zase jiný přístup trenérů a tréninkovou činnost. Jeden večer jsme uskutečnili bojovou hru s fosforeskujícími tyčinkami a 10 nejodvážnějších si vyzkoušelo jízdu na Waveboardu.

Druhá polovina soustředění se uskutečnila v rámci příměstského tábora ve Kbelích, kde jsme se zaměřili kromě fyzické přípravy i na práci s hokejkou a pokusili se přespat bez dozoru rodičů na hřišti. Je pochopitelné, že to nebyla procházka růžovou zahradou, že kromě únavy vypluly na povrch i temné stíny a hledání cesty k sobě navzájem, ale to je mnohdy nedílnou součástí takových setkání. 

Starší žákyně budou letos venkovní část sezóny hrát pod hlavičkou týmu Bohemians, a věříme, že se neztratí, a s holkami z Bohemky dokážeme odehrát kvalitní zápasy.

Dušan

Starší a mladší žactvo – kluci

Kluci absolvovali společně nejprve první část soustředění na domácím hřišti ve Kbelích, kde jsme se zaměřili především na útočnou fázi hry s nácvikem situací 1:1, 2:1, 3:2 atd. Vylepšovali jsme úderovou techniku, self-passy, a absolvovali jsme odbornou přednášku o zdravé výživě sportovců. V rámci teambuildingu jsme si vyzkoušeli jednu noc přespání na hřišti. Původně byla zamýšlena jako nocování pod širákem, ale počasí nás vyhnalo do šaten. Děkujeme Jirkovi Kačmaříkovi, že nám vytvořil ve Kbelích skvělé podmínky pro naše trénování.

Druhá část soustředění se uskutečnila ve Stráži pod Ralskem. K dispozici jsme zde měli atletický ovál a dvě hřiště s umělým povrchem, v případě nepříznivého počasí jsme mohli také využít halu, která je součástí kempu. Zde jsme se zaměřovali převážně na fyzičku, posilování a protahování. Cílem bylo zdokonalit provádění protahovacích cviků a naučit správné vykonávání atletické abecedy. Dále jsme uskutečnili několik posilovacích jednotek a kruhových tréninků vyvážených na posílení celého těla. Ukázalo se, že nejslabší partií většiny hráčů je břišní svalstvo a dalším velkým problémem je skákání přes švihadlo. Díky prostorám atletického oválu jsme mohli také pracovat na dynamice a rychlosti běhu hlavně ve formě sprintů. Samozřejmě jsme neopomenuli ani zdokonalování hokejových dovedností, kterým byly věnovány dva odpolední bloky tréninku. Rozdělili jsme hráče dle dovedností na tři skupiny, které se vždy točily na jednotlivých stanovištích zaměřených převážně na rychlou nahrávku, příjem balónu v pohybu a využívání volných prostorů. 

Někteří nově příchozí hráči se také setkali s vysokou puší či tečí na bránu. Poslední den jsme kvůli nepřízni počasí využili prostory haly, kde jsme si dali pořádně do těla. Na rozloučenou jsme si zasoutěžili ve vybíjené či fotbalových utkáních. Ve volném večerním programu jsme hráli různé společenské hry jako aktivity, hrané divadlo či hádání filmů. Také jsme si místo odpoledního horkého tréninku udělali pěší výlet k vodě, jelikož ve vysokých teplotách nebylo vhodné trénovat. Soustředění jsme si užili a těšíme se na nadcházející sezónu.

Sára

A jak to celé viděl nestranný pozorovatel? Se svými postřehy, s atmosférou na soustředění ve Stráži (sice s jistým časovým odstupem) se s námi podělila stále nadšená, Jiřinka:

„Kluci byli moc fajn. Bylo “boží” pozorovat, jak se míchají jejich světy.

Menší kluci……najednou naprosto úžasné, samostatné jednotky,
téměř s ničím nepotřebují pomoct, dodržují pravidla, jsou komunikativní, miloučcí, respektující starší kluky, veliká pochvala za úklid a pořádek v chatkách!!!

Větší kluci ….. stávají se z nich džentlmeni, jsou vzory pro ty mladší, (nejen hokejovými),neměli potřebu si něco  dokazovat, aktivně se zapojovali do hraní her, což je v tomto věku malinko náročnější, velmi často úsměv na rtech ( do 9….. se to nepočítá), jsou ochotní, opravdu moc fajn.

Největší kluci…..Děkuji Petře a Davide…. umíte udělat skvělou atmosféru a díky vám a vašemu mužskému nadhledu bylo všechno tak…. pohodové, s energií.  

Holky, Anička, Sára a Denda…… Hezky připravené večerní aktivity, skvělé nápady, bylo milé pozorovat, jak se z trenérek mění v kamarádky a zase naopak. Vše přirozeně, bez zádrhelů.

Ps: snad jedinou věcí, která nebyla 110….. jsou pozdravy….. ahoj, dobré ráno, dobrou noc…..ty  jim opravdu nějak nešly.
Na druhou stranu….. DĚKUJI….. bylo na 1.
 

Milí rodičové……kluci se Vám povedli, můžete na ně být pyšní, bylo fajn být součástí jejich báječného mužského světa.

S ♥️ Jiřina“

Závěrem 

se musíme zmínit o dopravní operaci, která směle může soutěžit s akcí kulový blesk ze stejnojmenného filmu pánů Smoljaka se Svěrákem, protože za pomoci jediného autobusu v jeden den jsme díky Davidu Boháčovi dokázali dostat benjamínky do Mirákula, odvézt a přivézt děti do Stráže a do Kbel a opět stáhnout unavené prcky z Mirákula zpět do Prahy. Respekt!

Zároveň musíme vyzdvihnout a poděkovat Kláře Lauerové, která pomáhala s logistikou a zázemím na I. turnusu ve Stráži pod Ralskem, protože zajistit chod tábora hned „z první“ bez zkušeností není jednoduché a rozhodně bez starostí…

https://www.rajce.net/a16920573

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..